CestovanieAktuálne

Najkrajšie pláže v Thajsku

B iely piesok, tisíc odtieňov modrej a slnkom zaliata krajina sú lákadlami, pre ktoré chodia tisíce ľudí do Thajska. Na svoje si príde každý – milovníci zábavy, nočného života, opustených zátok a idylických scenérií. Či už plánujete dovolenku alebo chcete len utiecť pred upršaným a zamračeným počasím, pripravili sme si pre vás výber tých najkrajších pláží, ktoré Thajsko ponúka.

Maya Bay 

Kde: Koh Phi Phi

Prečo navštíviť May Bay: Pre mnohých by ako dôvod návštevy stačilo aj to, že sa na tejto pláži kedysi vyhrieval samotný idol žien, hviezda strieborného plátna Leonardo Di Caprio. Áno, je to tá pláž, kde sa natáčal rovnomenný film. Toto idylické miesto pripomínajúce raj odvtedy prilákalo davy turistov. Nečudo, Maya Bay je nádherná zátoka s priezračne čistou vodou v zajatí okolitých skál. Návštevníci tiež obľubujú kajakovanie medzi nimi.

Návštevu odporúčame medzi novembrom a aprílom, keďže v tomto období je more pokojnejšie. Takisto si pred cestou zistite, či je pláž vôbec dostupná. Obľúbenosť zátoky a následný masový turizmus spôsobili devastáciu nielen samotnej pláže, ale i okolitej fauny a flóry. Miestni úradníci preto vstup na pláž obmedzujú, prípadne úplne zakazujú. 

Maya Bay v Thajsku
Maya Bay v Thajsku (Zdroj obrázku: Freepik)

Donald Duck Bay

Kde: Similanské ostrovy

Prečo navštíviť Donald Duck Bay: Tiež ste radi trávili detstvo pri animovaných príbehoch milého smoliarskeho káčera v námorníckom oblečení? Potom by ste nemali v Thajsku vynechať jeho zátoku. Káčera Donalda tu síce nestretnete (i keď, jeden nikdy nevie), ale pláž sa oplatí navštíviť kvôli bielemu piesku a krištáľovo čistej vode. Zátoka je obklopená skalami a podľa jednej z nich jej dali aj meno. Tvarom totiž pripomína práve obľúbenú postavičku káčera. 

Donald Duck Bay na Similanských Ostrovoch
Donald Duck Bay na Similanských Ostrovoch (Zdroj obrázku – Flickr / Kullez)

Bang Tao 

Kde: Phuket

Prečo navštíviť Bang Tao: Menej známa sestra pláže Patong, pláž Bang Tao, je jednou z najdlhších pláží ostrova Phuket. V minulosti zarobila Phuketu bohatstvo vďaka ťažbe v cínových baniach. Keď túto oblasť baníci opustili, Phuket ju pretrasformoval na ekologickú pláž vyhrávajúcu ocenenia. V súčasnosti pláž dýcha luxusom. V okolí sa vybudovalo viacero luxusných víl, rezortov či kúpeľov. Stále je však cenovo dostupná aj pre bežných smrteľníkov a ponúka všestranné možnosti využitia.

Pláž Bang Tao na ostrove Phuket
Pláž Bang Tao na ostrove Phuket (Zdroj obrázku – Wikimedia Commons / Panoramio)

Pláž Sairee

Kde: Koh Tao

Prečo navštíviť Sairee: Ak hľadáte pláž, ktorá je blízko všetkému dianiu, z ubytovania na ňu môžete vyjsť v papučiach a večer ponúka krásne výhľady a pohodovú atmosféru, Sairee je pre vás tá pravá. Nachádza sa na ostrove Koh Tao a je bezpochyby najpopulárnejšou plážou tohto ostrova. Počas dňa sa tu dá kúpať, opaľovať či šnorchlovať, tá pravá atmosféra prichádza večer. Pláž Sairee ľudia vyhľadávajú na sledovanie západu slnka. Pre nadšencov dokonalých záberov hodných Instagramu sú tu palmy, ktoré sa v zvláštnych uhloch skláňajú nad vodu. 

Sairee v Thajsku
Sairee v Thajsku (Zdroj obrázku: Freepik)

Freedom Beach

Kde: Phuket

Prečo navštíviť Freedom Beach: Na Phukete ešte chvíľu ostaneme. Pláž slobody je tak trochu anomália. Vzdialená len niekoľko minút jazdy od rušného Patongu ponúka kľud a ticho. Je naozajstným skrytým pokladom, kde sa vám nohy zaboria do zohriateho bieleho piesku a môžete oddychovať bez ruchu a života okolitých miest. Zároveň umožňuje tak trochu návrat do doby, kedy nebolo Thajsko vychytenou dovolenkovou lokalitou. 

Freedom Beach v Thajsku
Freedom Beach v Thajsku (Zdroj obrázku – Flickr / BlueEyeTea)

Railay Beach

Kde: medzi Ao Nang a Krabi

Prečo navštíviť Railay Beach: Ak ste si niekedy predstavovali tropický raj ako miesto, kde nie sú cesty, autá ani ruch a nájdete tam len chodníky a zamatový piesok, na ktorom si rozložíte deku pod kokosovník a zabudnete na starosti, takáto je Railay Beach. Teda, aspoň čo sa polohy týka. Vaše oddychovanie môžu narušiť akurát okolití návštevníci, keďže pláž Railay je jedna z najvyhľadávanejších. Dostanete sa sem len loďou. 

Táto pláž je vlastne polostroovom pozostávajúcim zo štyroch pláží. Medzi nimi sa môžete poprechádzať pomedzi vápencové útesy a jaskyne.  

Loď na pláži Railay Beach v Thajsku
Loď na pláži Railay Beach v Thajsku (Zdroj obrázku – Flickr / Vyacheslav Argenberg)

 

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button