PikoškyTech

Deti v Číne budú mať obmedzený čas na hranie počítačových hier

Aj v Číne si ľudia uvedomujú, že mladá generácia je čím ďalej tým viac závislá na tabletoch, telefónoch, počítačoch a najmä hrách. To sa nepáči nie len rodičom, ale aj predstaviteľom vlády, ktorí sa rozhodli zaviesť drastické riešenie, ktoré ovplyvní nielen deti, ale aj spoločnosti, ktoré hry produkujú.

Čína sa rozhodla konať 

Na výchovu detí v Číne je braný veľký ohľad a trávenie času hraním videohier nie je podľa mnohých efektívne. Čína teda zaviedla nové pravidlo, ktoré obmedzuje hranie hier pre deti a mládež, ktoré ešte nedovŕšili 18 rokov. Ide o spôsob, akým sa Čína snaží predísť závislosti detí a mládeže na počítačových hrách. Obmedzenia sú veľmi striktné a ich dodržiavanie má deťom dať viac času na vzdelanie, priateľov, vytváranie sociálnych väzieb a efektívne trávenie voľného času. 

Nezmyslenému hraniu sa na telefónoch je v Číne koniec (zdroj obrázku: canva.com)
Nezmyslenému hraniu sa na telefónoch je v Číne koniec (zdroj obrázku: canva.com)

Koľko času môžu deti stráviť hraním videohier? 

Nové nariadenia platí pre deti a mladistvých v Číne, ktorí majú menej ako 18 rokov. Práve tejto skupine ľudí bude dovolené hranie videohier iba počas víkendov. To však neznamená, že deti a mládež môžu hraniu hier venovať celý víkend. Hranie počítačových hier je dovolené iba v piatok, sobotu a v nedeľu, vždy len jednu hodinu denne. Deti tak môžu týždenne hrať iba 3 hodiny. Počas pracovného týždňa tak pre všetky deti do 18 rokov platí prísny zákaz hrania. 

Nový zákon sa týka mládeže a detí do 18 rokov (zdroj obrázku: canva.com)
Nový zákon sa týka mládeže a detí do 18 rokov (zdroj obrázku: canva.com)

Celý zákon je reakciou na sťažnosti rodičov, ktorým prekážalo, že ich deti sa stávajú závislými na tomto druhu zábavy. Hovorca čínskej vlády sa vyjadril, že závislosť na hrách je zdrojom rôznych problémov, ako napríklad zhoršených výsledkov v škole, problémoch s učením alebo dokonca so sociálnou interakciou. 

Deti majú na hranie hier vyhradené tri hodiny v týždni (zdroj obrázku: canva.com)
Deti majú na hranie hier vyhradené tri hodiny v týždni (zdroj obrázku: canva.com)

Ako bude fungovať dodržiavanie týchto opatrení?

Čínska vláda necháva dodržiavanie nových nariadení na zodpovednosti herných spoločností. Známym herným výrobcom je napríklad Tencent, ktorý sa už stihol k celej veci vyjadriť a nariadenia vlády vrelo podporuje. Pri hrách spoločnosti Tencent je nutná registrácia hráča a používanie reálneho mena, ktorá by mala odhaliť, že ide o maloletého hráča a jeho herný čas vďaka registrácií dokázala upraviť. Nové nariadenia budú do svojich hier musieť implementovať aj ďalší výrobcovia, tak aby sa prispôsobili novému zákonu. 

Okrem toho, že sa nový zákon stretáva s pozitívnymi reakciami, negatívne ovplyvnil vývoj trhu herných spoločností. Tým vďaka tomuto nariadeniu aktuálne klesajú ceny akcií a ich ďalší vývoj nie je jasný. 

Čo si o tomto opatrení myslíte vy? Nie sú tri hodiny hrania hier príliš málo? Podeľte sa s nami o váš názor do komentára. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button