Biznis

Čo majú spoločné spoločnosti Huawei a Honor?

Pred niekoľkými rokmi sa na trhu začali objavovať prvé mobilné telefóny značky Honor, ktoré sa začali predávať aj na Slovensku. Značke sa veľmi darí a svoje miesto na trhu si získala vo viacerých krajinách. Odkiaľ táto značka prišla a čo má spoločné so spoločnosťou Huawei?

O spoločnosti Honor 

Spoločnosť Honor bola založená v roku 2013. Ide o globálnu technologickú značku, ktorá patrí medzi popredných svetových poskytovateľov inteligentných zariadení. Spoločnosť Honor sa venuje vývoju a výskumu vytvárania nových technológií, ktoré určitým spôsobom menia svet. Najviac túto značku poznajú ľudia prostredníctvom smartfónov, ktoré zožali úspech v mnohých krajinách. Okrem toho sa spoločnosť Honor zamerala aj na vývoj nositeľných technológií, ktorými sú rôzne modely inteligentných hodiniek a slúchadiel. Ďalšími produktami sú napríklad televízory, notebooky, tablety, sieťové zariadenia alebo softvéry.  

Čomu vďačí spoločnosť Honor za svoj úspech? 

Ako sme spomínali vyššie, spoločnosť Honor prerazila na trhu najskôr so smartfónmi, ktoré mali u ľudí veľký úspech. Smartfóny spoločnosti Honor sú cenovo dostupné a sú obrovským konkurentom iných smartfónov strednej triedy. Vhodne zvolená cenová politika sa vyplatila a smartfóny Honor patria medzi najpredávanejšie v Číne, pričom nájsť ich môžete na ďalších 81 trhoch. Produkty spoločnosti sa predávajú online alebo prostredníctvom sprostredkovateľov tretích strán, čím sa Honor viac priblížil konečným spotrebiteľom na rôznych trhoch. 

Okrem ceny kladie spoločnosť Honor veľký dôraz aj na kvalitu. Zdroje spoločnosti uvádzajú, že každý smartfón musí prejsť 400 produktovými testami a splniť 20 certifikačných noriem predtým, ako sa dostane k zákazníkovi. Spoľahlivosť, dobré recenzie a odporúčania zákazníkov sú pre značku kľúčovým. 

Zákazníkov určite zaujal aj dizajn smartfónov, ktorý sa pri každom modely líši, ale aj tak si zachováva podobné črty. Nadčasovosť, modernosť a elegancia sú výrazy, ktoré spájajú jednotlivé modely a robia zo spoločnosti Honor obávaného konkurenta. 

V súčasnosti vlastní spoločnosť viac ako 3 000 servisných centier a 43 call centier, ktoré zákazníkom poskytujú služby na vysokej úrovni. 

Huawei a Honor

Spoločnosť Huawei patrí k najväčším výrobcom inteligentných telefónov na celom svete. Okrem smartfónov vyrába spoločnosť aj inteligentné hodinky, tablety, sieťové zariadenia a mnohé ďalšie vymoženosti. Spoločnosť Huawei bola založená v roku 1987 podnikateľom menom Ren Zhengfei, ktorý sa stále podieľa na vedení spoločnosti. Prečo spomíname spoločnosť Huawei a aký súvis má s Honorom? 

Huawei je materskou spoločnosťou Honoru a podieľala sa na jeho vzniku. V súčasnosti ju vlastní Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd, ale predtým patrila spoločnosti Huawei Technologies. Ide o stratégiu dvojitej značky, ktorá dokonale vyšla a Honor tak zastúpil ponuku smarfónov a ďalších technológií, ktorá je určená najmä pre mladších spotrebiteľov. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button