Pikošky

Uhádnete akú dĺžku majú najdlhšie mihalnice na svete?

V Guinessovej knihe rekordov sa nachádzajú naozaj zaujímavé skvosty a jedným z nich je aj rekord týkajúci sa dĺžky mihalníc. Drží ho číňanka menom You Jianzia, ktorá verí, že jej riasy sú darom od Budhu. Aká je ich dĺžka?

Prekonala svoj vlastný rekord 

Je to síce neuveriteľné, ale You Jianzia tento rok prekonala svoj prvý rekord ešte z roku 2016. Do Guinessovej knihy rekordov už bola zapísaná predtým, ako si tento rok opäť nechala mihalnice zmerať. V roku 2016 dosahovali rekordnú dĺžku 12,5 centimetra. Mihalnice si odvtedy nestrihala a ich dĺžka neustále rástla. Skúsite uhádnuť aká je ich dĺžka teraz? 

(zdroj obrázku: reprofoto youtube.com/ Inside Edition)
(zdroj obrázku: reprofoto youtube.com/ Inside Edition)

Dĺžka v roku 2020

Od roku 2016 kedy si You Jianzia riasy nestrihala ani inak neskracovala jej stihli narásť o viac ako sedem centimetrov. Najdlhšiu mihalnicu má na ľavom oku a dlhá je presne 20,32 centimetrov. You Jianzia sa vyjadrila, že jej dĺžka rias vôbec nevadí a v bežnom živote jej neprekážajú. Podľa jej slov jej zväčšujú objem a tak maskaru ani akékoľvek prípravky na ich skrášlenie nepoužíva. 

Ako je možné, že jej riasy narástli do takej dĺžky? 

Zatiaľ žiadny z lekárov nemá pre túto anomáliu vysvetlenie a nikto si nedokáže tento jav vysvetliť. Samozrejme fanúšikovia na sociálnych sieťach vymysleli niekoľko teórií, no najzaujímavejšou zatiaľ zostáva teória samotnej rekordérky. Tá vraví, že jej mihalnice začali rásť v roku 2015 po tom, čo sa presťahovala do prírody. Zmenou štýlu života ju vraj sám Budha odmenil nehynúcou krásou v podobe stále rastúcich mihalníc. 

Čo si o tejto teórií myslíte vy? Ide len o zhodu náhod alebo je v raste mihalníc skryté niečo viac?  

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button