Pikošky

Japonské kaviarne s miniprasiatkami sú hitom internetu

Japonsko dokáže naozaj šokovať svet a svojimi zábavnými inováciami z rôznych oblastí nás prekvapuje neustále. V predchádzajúcich článkoch sme vás už informovali o nových domácich miláčikoch, ktorým je napríklad vydra alebo o netradičných kaviarňach so sovami. Zdá sa, že práve v kaviarňach vidia japonci veľký potenciál a stále sa snažia zaujať niečím novým. Aktuálne sa im to podarilo vďaka kaviarňam s miniprasiatkami, ktoré sa okamžite stali hitom internetu.

Prečo sú prasiatka také populárne? 

V Japonsku vznikol nový koncept kaviarne s miniprasiatkami, ktoré môžu zákazníci kŕmiť, hladkať alebo mojkať sa s nimi. Všetko má svoje pravidlá a zákazníci si tento nápad ihneď obľúbili. Výber prasiatok je veľmi striktný, pričom všetky majú od dvoch do štyroch mesiacov. Ich váha nesmie prekročiť hranicu piatich kíl. Na ich zdravotný stav dohliada veterinár, ktorý dohliada na ich komfort, pohodlie a dodržiavanie stanovených pravidiel. Návštevníci sa vo svojich vyjadreniach zhodujú, že zvieratká sú mimoriadne prítulné a hravé. Ľuďom stretnutie s nimi pomáha odbúravať stres a prináša nevídanú radosť a pokoj do života. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

Aké pravidlá platia v týchto kaviarňach? 

Každý návštevník kaviarne uhradí vstupné pred vchodom do kaviarne, ktoré platí na 30 minút a v jeho cene sú zahrnuté aj nápoje. Po príchode je ľuďom vysvetlené ako majú s prasiatkami zaobchádzať. Medzi základné pravidlá patrí, že sa prasiatka nemôžu naháňať, ale návštevníci musia počkať čo za nimi prasiatka prídu samé. Zakázané je tiež napríklad dvíhať ich zo zeme. Návštevníkom je odporúčaná poloha sedu s natiahnutými nohami, tak aby k nim mali prasiatka lepší prístup. Aby sa zvieratkám nerobilo nič proti vôli je pre nich v kaviarni vytvorená špeciálna oddychová miestnosť, do ktorej môžu odísť, keď budú mať dosť ľudskej prítomnosti.  

Netradičné kaviarne prichádzajú aj na Slovensko 

Čo si o takomto nápade myslíte vy? Myslíte si, že prasiatka patria do chlieva alebo si zaslúžia takúto ľudské pozornosť? Rastúci trend zvieracích kaviarní pomaličky prichádza aj na Slovensko a v Bratislave dokonca môžete navštíviť kaviareň s mačkami. Ak teda nemáte cestu do Japonska, ale chcete vyskúšať, ako to funguje vo zvieracej kaviarni, urobiť tak môžete aj tu. Podnik sa volá Mačkafé a nachádzajú sa v ňom mačky zachránené z ulice alebo z depozitov. Na záchrane sa podieľa aj občianske združenie Mačacia labka a Mačky – SOS. V prípade, že milujete mačky určite túto kaviareň navštívte a o netradičný zážitok budete mať postarané. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button