Cestovanie

TOP 10: Čaká vás dovolenka v Japonsku? Navštívte mesto Morioka

Chystáte sa na dovolenku do Japonska a hľadáte zaujímavé miesta, ktoré by ste mohli navštíviť? Mesto Morioka ležiace v prefektúra Iwate je bohaté na kultúru, históriu a neobyčajné zážitky. Od tradičných festivalov a historických pamiatok až po termálne kúpele a lahodné gastronomické zážitky, Morioka má čo ponúknuť každému návštevníkovi. Zistite, aké krásy Morioka skrýva a čo všetko tu počas dovolenky môžete robiť.

1. Navštívte hrad Morioka 

Ponorte sa do histórie a kultúry Morioky a objavte fascinujúce zaujímavosti tohto japonského mesta. V parku Morioka Castle Site môžete preskúmať ruiny hradu Morioka, ktoré pripomínajú bohatú minulosť regiónu. V jarnom období sa park rozžiari čerešňovými kvetmi, ktoré celému mesto dodajú nezabudnuteľnú atmosféru.

2. Vychutnajte si šálku čaju 

Pre zážitok plný pokoja a harmónie si doprajte autentický japonský čajový obrad. V meste Morioka nájdete niekoľko jedinečných čajovní, ktoré vám ponúknu miesto na relax, oddych a čas pre seba.

Oddýchnite si pri šálke čaju (zdroj obrázku: canva.com)
Oddýchnite si pri šálke čaju (zdroj obrázku: canva.com)

3. Architektúra, ktorá vám vyrazí dych 

Pri návšteve Morioka vás zaujme najmä jeho architektúra. Medzi najväčšie klenoty patrí budova stanice Morioka, ktorá je symbolom priemyselného dedičstva mesta. V tejto impozantnej budove nájdete múzeá, reštaurácie a obchody. Obľúbené sú aj zenové záhrady chrámu Hoon-ji, ktorého história sa datuje viac ako šesť storočí a jeho architektúra je skutočne očarujúca. 

4. Netradičný festival koní 

Chagu Chagu Umakko Festival sa každoročne koná v júni a je známy svojimi farebnými a ozdobnými prehliadkami koní. Počas festivalu majú na sebe kone množstvo ozdôb a zvoncov, sprevádzané sú jazdcami v krojoch. Festival má pre domácich obyvateľov veľký význam a považovaný je za kultúrny nehmotný ľudový majetok. 

Čítajte tiež: Kúpele pre opice a KitKat všetkých príchutí? Vitajte v Japonsku!

5. Tanečný festival 

Festival Morioka Sansa Odori, ktorý sa koná od 1. do 4. augusta, je jedným z najvýznamnejších festivalov v regióne Tohoku a je plný energie, hudby a tanca. Tento festival ročne priláka tisíce návštevníkov z celého sveta. Hlavným ťahákom festivalu je vystúpenie viac ako 10 000 bubeníkov a tanečníkov taiko. Festival Sansa Odori sa zaznamenal aj do Guinessovej knihe rekordov ako najväčší festival bubnov taiko na svete.

6. Vychutnajte si jedinečné výhľady na mesto 

Vystúpte na vrchol Mount Iwate, najvyššiu horu v regióne, a obdivujte nádherné výhľady na okolitú krajinu. Toto majestátne pohorie ponúka nezabudnuteľné prírodné scenérie a možnosti pre turistiku a trekking.

V Morioka Zoological Park nájdete viacero exotických zvierat (zdroj obrázku: canva.com)
V Morioka Zoological Park nájdete viacero exotických zvierat (zdroj obrázku: canva.com)

7. Užite si návštevu Zoo

Počas návštevy Morioka môžete navštíviť aj Morioka Zoological Park. Táto zoologická záhrada je domovom rôznych druhov zvierat vrátane levov, tigrov, nosorožcov a mnohých ďalších. Okrem zvierat si tu tiež môžete vychutnať prechádzku prírodou a užiť si krásne japonské záhrady.

8. Ochutnajte morské plody

Morioka sa nachádza blízko mora, vďaka čomu si tu môžete vychutnať množstvo čerstvých morských plodov. V meste nájdete niekoľko rybárskych trhov, kde môžete ochutnať čerstvé ryby, krevety, mušle a ďalšie morské pochúťky. 

9. Oddýchnite si v kúpeľoch 

Mesto Morioka je známe svojimi teplými prameňmi a kúpeľmi, ktoré sú ideálne na relaxáciu a oddych. Tieto termálne kúpele majú liečebné účinky a sú skvelým miestom na upokojenie tela a duše.

10. Umelci si tu prídu na svoje 

Ak máte záujem o umenie, Iwate Museum of Art vás očarí svojou rozsiahlou zbierkou umeleckých diel. Môžete si tu vychutnať tradičné remeslá, súčasné umenie a japonské maľby, ktoré odhaľujú bohatú kultúru a tvorivosť regiónu.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button