Šport

Súrodenci z Japonska sa zapísali do histórie keď v jeden deň obaja získali zlato

Život píše naozaj krásne príbehy a niektoré momenty sú jednoducho nezabudnuteľné. Svoje o tom vedia aj súrodenci Abeovci, ktorí sú domácimi hviezdami džuda. Svoje kvality predviedli už na svetovom šampionáte v Baku, kde sa im taktiež podarilo obom zvíťaziť. Vo víťaznej štafete sa rozhodli pokračovať aj na olympiáde, kde sa im obom podarilo presvedčiť zvyšok sveta o ich neobyčajnom talente.

Zápasy džuda pripadli tento rok v oboch kategóriách na rovnaký deň a tak sa vďaka tejto skutočnosti mohli obaja súrodenci tešiť zo svojich úspechov naraz v jeden deň. Podľa olympijského výboru sa premiérovo prvýkrát stalo aby brat so sestrou získali zlaté medaily v individuálnych športoch v rovnaký deň. 

Najskôr zvíťazila sestra 

Mladšia z dvojice súrodencov, len 21-ročná Uta Abeová zápasila v kategórií do 52 kilogramov. Vo finále zdolala Amadine Buchardovú z Francúzska čím splnila obrovské očakávania celého japonského národa. Po zápase sa okamžite presunula k sledovaniu mužských zápasov, kde už na svojho súpera čakal jej brat. 

 

(zdroj obrázku: reprofoto youtube.com/ CRM focus)
(zdroj obrázku: reprofoto youtube.com/ CRM focus)

O niekoľko minút potvrdil skvelú formu aj brat 

O dva roky starší brat Uty Abeovej menom Hifumi sa v mužskom finále do 66 kilogramov stretol s Margvelašvilim z Gruzínska, ktorý sa tiež pokúšal o zisk olympijského zlata. V súboji bol však úspešnejší Hifumi, ktorý tak zväčšil zbierku rodinných medaily a svojim výkonom sa navždy zapísal do histórie. 

Značná popularita týchto súrodencov v Japonsku po zisku zlatých medailí ešte vzrástla a celý svet je v očakávaní, čo nám táto dvojica talentovaných ľudí ešte dokáže predviesť. Vzhľadom k ich nízkemu veku im totiž viacerí predpovedajú úspešnú športovú kariéru. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button