PikoškyCestovanie

Spoznáte, v ktorých mestách sa nachádzajú známe stavby?

Architekti po celom svete dokazujú svoje umenie prostredníctvom úžasných stavieb, ktoré dokážu navrhnúť. Mnohé z nich sú známe po celom svete. Dokážete ich podľa fotky priradiť k mestu alebo krajine v ktorom sa nachádzajú?

Results

Toto sú skvelé výsledky a je naozaj vidieť, že sa v svetových stavbách vyznáš. Ak ťa zaujímajú stavby skús si prečítať článok o architektonických zázrakoch Číny a určite sa dozvieš niečo nové 🙂

Dnes nebol tvoj deň, ale to nevadí 🙂 Učíme sa celý život a tak sa aj ty môžeš naučiť niečo nové. Skús si prečítať niektoré z našich článkov napríklad o architektonických zázrakoch Číny, Tadž Mahále alebo o Zlatom moste vo Vietname.

#1. Kde sa nachádza obrovský prsteň života?

#2. Na obrázku je jedna z najznámejších stavieb sveta a taktiež jeden zo siedmich novodobých divov sveta. Jej názov vám predstavovať určite nemusíme, tak kde sa nachádza?

#3. Názov tohto mrakodrapu je odvodený od mesta v ktorom sa nachádza. O aké mesto ide?

#4. Angkor Wat je veľmi známou pamiatkov v akej krajine?

#5. Gigantický krab vôbec nie je nefunkčnou sochou. Ide o múzeum krabovej kultúry, ktoré svojim návštevníkom ponúka niekoľko atrakcií. V akom meste sa nachádza?

#6. Tento krásny monument mení farbu podľa denného svetla. Cisár Šáhdžahán ho dal vystavať ako pomník pre svoju manželku, ktorá zomrela pri pôrode. Viete ako sa nazýva a najmä kde ho môžete vidieť?

#7. Budova inšpirovaná hodvábom je využívaná ako divadlo. Pre divákov je pripravených približne 2 000 miest na sedenie a zážitok na celý život. Kde sa táto obrovská červená budova nachádza?

#8. Kde sa nachádza najväčšia socha Budhu na svete?

#9. V akom meste na nachádza táto slávna televízna veža?

#10. Táto dvojica mrakodrapov bola dokončená v roku 2003. V akom meste sa nachádza?

finish

Zdroje obrázkov: č. 1) reprofoto youtube.com/ Angelo大安; č. 2) canva.com; č. 3) canva.com; č. 4) canva.com; č. 5) reprofoto youtube.com/ bastillepost global; č. 6) canva.com; č. 7) reprofoto youtube.com/ Architektura murator; č. 8) canva.com; č. 9) canva.com; č. 10) canva.com

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button