CestovanieKultúra

Zažite úžasnú atmosféru Golden bridge vo Vietname

Golden bridge, teda zlatý most sa stal obrovskou turistickou atrakciou vo Vietname, ktorú ročne navštívia milióny ľudí. Ruky, ktoré držia most sa stali ikonickými a z atmosféry tohto miesta budete očarený.

Zlatý most je dlhý 150 metrov a určený je pre peších návštevníkov. Nachádza sa v blízkosti letiska Ba Na Hills a mesta Da Nang vo Vietname. Umiestnený je vo výške 1 400 metrov nad morom. Navrhnutý je tak, aby spojil stanicu lanovky so záhradami. Spojením týchto dvoch častí sa zabraňuje strmému stúpaniu. Most poskytuje malebný výhľad a krásnym fotkám sa poteší najmä váš instagram. Jeho názov úzko súvisí s pozláteným zábradlím, ktoré sa nachádza po jeho bočných stranách. Pri nich sú zasadené krásne fialové kvety Lobelia Chrysanthemum, ktoré ešte viac spestria výnimočnú prechádzku. 

Pohľad z diaľky (zdroj obrázku: canva.com)
Pohľad z diaľky (zdroj obrázku: canva.com)

Architektonický zázrak 

Celý most podopierajú dve kamenné ruky. Tie však nie sú vyrobené z kameňa, ale zo sklenených vlákien a drôteného pletiva, ktoré svojim prevedením kameň pripomínajú. Stavba začala v júli 2017 a dokončená bola v apríli 2018. Prvý návštevníci mohli most navštíviť v júni 2018. Stavba stála v prepočte približne 1,7 miliardy eur. 

Tím TA Landscape Architecture stojí za návrhom Golden bridge vo Vietname. Stavba mostu bola inžinierskou výzvou, pretože nemohlo dôjsť k poškodeniu útesu pod ním. Dôležité bolo aby všetko pekne splynulo s lesom naokolo. Návrhári tiež pracovali s rozložením prstov rúk, tak aby pôsobili prirodzene a vyvolávali požadovaný efekt. 

Všetky detaily sú dotiahnuté k dokonalosti (zdroj obrázku: canva.com)
Všetky detaily sú dotiahnuté k dokonalosti (zdroj obrázku: canva.com)

Instagramový hit 

Na rebríček najnavštevovanejších turistických atrakcií sa tento most dostal okamžite po jeho otvorení. Najviac ho spropagovali blogeri a cestovateľský nadšenci. Instagram bol okamžite plný fotiek z tohto magického miesta a ľudia po celom svete si ho zamilovali. Na internete dokonca nájdete množstvo tipov ako sa na ňom správne odfotiť. Dôležité je vybrať si vhodný čas pre návštevu aby bolo na moste čo najmenej ľudí. Potom už si len stačí vybrať jedno z odporúčaných miest pre fotografiu a urobiť zaujímavú pózu. 

Fotky mosta denne zaplavujú sociálne siete (zdroj obrázku: canva.com)
Fotky mosta denne zaplavujú sociálne siete (zdroj obrázku: canva.com)

Navštívte ďalšie atrakcie v okolí Da Nang 

Da Nang je piatym najväčším mestom podľa populácie vo Vietname. Je významným prístavným mestom a spadá pod správu ústrednej vlády. Nachádza sa v blízkosti mnohých pamiatok UNESCO čo výrazne zvyšuje jeho počet turistov. Známymi sú napríklad mesto Hoi An, ruiny My Son alebo cisárske mesto Hue. 

Návštevu Golden bridge môžete spojiť s kvetinovou záhradou lásky Le Jardin D´Amour. Nachádza sa tu 9 rôznych architektúr, ktoré spolu krásne vizuálne ladia. Za zmienku stojí tiež turistami obľúbený Fantasy park, ktorý je perfektný najmä pre rodiny s deťmi. Nájdete ho tiež pod názvom Sun World Ba Na Hills. Súčasťou je niekoľko lanoviek, francúzska dedina a centrum pre oddych a relax. Pre deti je tu pripravených niekoľko atrakcií sľúbujúcich zábavu. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button