PikoškyChute Ázie

10 absurdných otázok o bubble tea + odpovede

Google je plný prekvapení a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Na servery answerstotall.com sa ľudia ohľadom bubble tea pýtali naozaj zvláštne otázky. My vám prinášame výber 10 najlepších.

1. Čo sa stane ak pijete bubble tea každý deň?

Každodenná konzumácia bubble tea môže spôsobiť zápchu. Guličky v tomto nápoji sú vyrobené zo špeciálne guaranovej gumy, ktorá sa rozširuje po kontakte s vodou. 

Bubble tea je populárne vďaka instagramu (zdroj obrázku: canva.com)
Bubble tea je populárne vďaka instagramu (zdroj obrázku: canva.com)

2. Sú guličky v nápoji jedlé? 

Tapiokové guličky, ktoré sa nachádzajú v nápoji sú jedlé a pred ich zjedením by ste nemali mať žiadne obavy. Vybrať si môžete z viacerých príchutí a je len na vás, ktorá vám bude chutiť najviac. Bude to mango, jahoda, melón alebo zvolíte niečo menej tradičné? 

Guličky bubble tea (zdroj obrázku: canva.com)
Guličky bubble tea (zdroj obrázku: canva.com)

3. Môžu vás guličky v nápoji zabiť? 

Guličky v nápoji sú jedlé, ale odporúča sa ich pred prehltnutím žuvať. Rôzne organizácie varujú pred udusením najmä u mladších detí. Pri konzumácií nápoja si teda dajte pozor na správne žuvanie tapiokových guličiek. 

4. Zostávajú guličky v žalúdku? 

V prípade, že je nápoj bubble tea zle konzumovaný môžu vám guličky spôsobiť tráviace problémy. Častými prejavmi je zápcha alebo zvracanie. Problémom môžete predísť správnym žuvaním guličiek. 

5. Môžete nájsť guličky v stolici?

Väčšina ľudí konzumujúcich tento nápoj žiadne guličky v stolici nenachádza. Ich výskyt však nie je vylúčený.  

Guličky bubble tea (zdroj obrázku: canva.com)
Guličky bubble tea (zdroj obrázku: canva.com)

6. Je bubble tea bezpečný na pitie? 

V skutočnosti obsahuje bubble tea vysoké množstvo sacharidov, ktoré sa nachádzajú v tapiokových guličkách, preto je považovaný za nezdravý. Klasické zdravé jedlo obsahuje 150 až 300 kalórií. Nápoj bubble tea vo veľkosti 500 ml v priemere obsahuje guličky s 325 kalóriami. 

7. Je bubble tea rakovinotvorný? 

Nápoj bubble tea môže obsahovať chemické látky, ktoré spôsobujú tvorbu rakoviny. Známe sú ako polychlórované bifenyly alebo PCB. 

Túto informáciu priniesli správy Daily news a ich pravdivosti nemáme bližšie informácie. 

8. Ktorý bubble tea je najzdravší? 

Za najzdravší je považovaný bubble tea s obsahom matcha. Má nízky počet kalórií a v prípade, že sa nakombinuje s chia semienkami môže pôsobiť naozaj zdravo. 

Matcha bubble tea (zdroj obrázku: canva.com)
Matcha bubble tea (zdroj obrázku: canva.com)

9. Môže vám byť s konzumácie bubble tea zle? 

Koreň manioku môže byť toxický v prípade, že sa konzumuje surový. Pri príprave bubble tea je koreň správne spracovaný, tapiokový škrob je detoxikovaný a tak by vám z pitia tohto nápoja nemalo byť zle. V inom prípade by ste mohli mať bolesti hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie. 

10. Dá sa bubble tea kúpiť aj v Starbucks? 

Spoločnosť Starbucks má svoje franšízi po celom svete a tak s rastúcou obľubou tohto nápoja ľudia vyhľadávajú možnosti jeho konzumácie. Starbucks neponúka konkrétne bubble tea, ale má v ponuke veľa nápojov s podobným zložením. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button