PikoškyKultúra

Príbeh ako z rozprávky. Japonská princezná sa vydala za neurodzeného spolužiaka zo školy

Ešte koncom októbra oznámili japonské média, že princezná Mako si vzala za manžela svojho dlhoročného snúbenca Keia Komura. Ako prijala jej svadbu japonská verejnosť a čoho všetko sa musela princezná Mako po svadbe vzdať?

Ako sa začal písať ich príbeh lásky? 

Dvojica sa zoznámila popri štúdiu na tokijskej Medzinárodnej kresťanskej univerzite. Svoje zásnuby oznámili v roku 2017 a verejnosť nebola nadšená. Všetky japonské médiá rozhodnutie princeznej Mako tvrdo kritizovali, čo sa výrazne podpísalo aj na jej psychickom zdraví. 

Ničomu nepomohol ani spor o peniaze so snúbencovou matkou, ktorý svadbu viac oddialil. Pôvodne bola svadba naplánovaná o rok, ale termín sa musel posunúť. Prednosť dostala korunovácia princezninho strýka Naruhita za cisára, ktorá sa konala v máji 2019. Na svoje šťastie tak musela princezná čakať niekoľko rokov. 

Manželstvo vstúpilo do platnosti 

V októbri 2021 sa japonská princezná Mako konečne dočkala a vzala si svojho dlhoročného priateľa za manžela. Svadba prebehla úplne v tichosti, bez tradičných svadobných osláv a prítomnosti médií alebo verejnosti. Súčasťou svadby nebol žiadny banket, hostina alebo ďalšie tradičné oslavy, ktoré sú pri japonských svadbách bežné. 

Predstavitelia paláca po uzavretí manželstva doniesli dokument o uzavretí manželstva na úrad, čím sa stal oficiálnym. Správu potvrdil úrad cisárskej rodiny. 

Celý príbeh tiež spracovala česká televízia ČT4, ktorej reportáž si môžete pozrieť v nasledujúcom videu: 

Čo všetko manželstvo zmenilo? 

Japonská princezná Mako sa musela vzdať všetkého. Opustila palác, ospravedlnila sa svojej rodine, cisárovi a verejnosti. Tým, že prijala manželovo priezvisko sa zriekla všetkých výhod, ktorými urodzená rodina v Japonsku disponuje. Odmietla tiež veno vo výške viac ako milión eur, a je tak úplne prvou členkou cisárskej rodiny po druhej svetovej vojne, ktorej tieto peniaze nebudú vyplatené. 

V súčasnosti opustila svoju rodnú krajinu a plánuje život so svojim manželom v New Yorku, ktorý tu študuje právo. Po všetkých trápeniach, ktoré si zažila je jej odkaz pre svet jasný: “úprimne dúfam, že naša spoločnosť bude miestom, kde môže viac ľudí žiť a chrániť si svoje srdcia s vrúcnou pomocou a podporou ostatných.”

Príbeh japonskej princeznej Mako bude veľmi dlhú dobu krásnym príkladom, v ktorom láska vyhrala nad postavením, bohatstvom a majetkom. Ako sama na tlačovej konferencii povedala, jej život je bez Keia nepredstaviteľný a svadba bola nevyhnuteľnou voľbou. Vyjadril sa aj jej manžel, ktorý jej sľúbil, že pre ňu bude počas celého života oporou. Ich spoločný život tak konečne začína odznova a ľudia po celom svete im prajú zaslúžené šťastie.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button