Pikošky

Chýba vám pohladenie alebo nemáte s kým pozerať televíziu? V Japonsku majú ľudí na všetko

Kde naša predstavivosť končí v Japonsku začína. Nielen šialené vynálezy, ale už aj služby ponúkajú mnohé spoločnosti. To čo by nás nikdy ani len nenapadlo je v Japonsku bežnou praxou a tak si môžete zaplatiť niekoho, kto vás pohladí alebo si s vami vychutná pozeranie filmu. To však nie je všetko!

Muži, ktorí vás rozplačú 

V predchádzajúcom článku sme vás informovali o spoločnostiach, ktoré pre svojich zamestnancov nechávajú pripravovať workshopy s mužmi, ktorí ich rozplačú. Táto služba sa teší veľkej obľube a tak ju začali využívať nielen veľké korporácie, ale aj slobodné ženy. Tie si môžu vybrať, od ktorého muža chcú aby ich rozplakal a následne upokojil. 

Ženy si môžu vybrať aký muži ich budú utešovať (zdroj obrázku: ikemeso-office.com)
Ženy si môžu vybrať aký muži ich budú utešovať (zdroj obrázku: ikemeso-office.com)

Tento biznis je natoľko obľúbený, že ho neovplyvnila ani pandémia. Muži sa presunuli do online priestoru a uplakané ženy utešujú cez webkameru.  

Hladenie vlasov a spoločný spánok 

Veľmi zaujímavou službou, ktorú využívajú hlavne muži, je hladenie vlasov v posteli. Za 20 minút hladenia zákazník zaplatí približne 27 eur. Služby nie sú poskytované v klasických “nevestincoch”, ale v špeciálnych kluboch maznania. 

Hladkaním to však nekončí. Okrem toho, že zákazník má možnosť vybrať si ženu, ktorá ho bude hladiť za príplatky si môže dopriať aj ďalšie špeciálne služby. Medzi ne patrí napríklad masáž nôh, objatie alebo žiadosť o to aby sa žena prezliekla. Takéto služby ponúka napríklad podnik Soineya. Ten využívajú ľudia, ktorí sa pri spánku nechcú cítiť osamelí, ale zároveň nemajú záujem o sex. Ich cieľom je len zaspať po niekoho boku, poprípade sa nechať hladkať. 

Spoločné pozeranie filmu či rozhovor 

Niektoré spoločnosti posunuli úroveň svojich služieb na vyššiu úroveň a svojim osamelým zákazníkom dokážu sprostredkovať niekoho na pozeranie filmu alebo nezáväzný rozhovor. Ľudia v Japonsku sa tak už nemusia báť, že budú osamote. Človeka na rozhovor či pozeranie filmu si môžu záujemcovia vybrať na webe podľa fotografie a jednoducho objednať domov.

Upratovanie po mŕtvych (zdroj obrázku: canva.com)
Upratovanie po mŕtvych (zdroj obrázku: canva.com)

Upratovanie po mŕtvych 

Snáď najvyužívanejšou službou z menovaných je upratovanie po mŕtvych. V Japonsku žije niekoľko miliónov dôchodcov, ktorí žijú úplne osamote, nikto ich nenavštevuje a nemá sa o nich kto starať. V médiách sa objavilo viacero prípadov, ktoré informovali o rozkladajúcich sa telách mŕtvych nebožtíkov, na ktoré sa prišlo až keď bolo cítiť zápach na chodbách bytových domov. Na predchádzanie týchto situácií bolo v Japonsku založených viacero spoločností. 

Služby rôznych firiem sa líšia, ale zvyčajne ide o to, že zamestnanci spoločnosti upracú celý byt po nebožtíkovi, ktorý už bol prevezený do márnice. Upratovanie spočíva v umytí podlahy, vyhodení odpadkov a zvyškov jedla. Účty za tieto služby sú vo výške od 700 do 3 000 eur a platí ich rodina pozostalého. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button