Cestovanie

Deer Island v Japonsku vás prekvapí svojou krásou

Ostrov Miyajima je všeobecne prezývaný ako Jelení ostrov. Dôvod pochopíte hneď pri vstupe na pevninu. Voľne sa tu totiž potuluje približne 500 jeleňov, ktoré sú veľmi krotké a zvyknuté na ľudí. Miyajima je jedno z najkrajších miest Japonska, ktoré ročne navštívia milióny ľudí.

Jelene sa po ostrove slobodne pohybujú (zdroj obrázku: canva.com)
Jelene sa po ostrove slobodne pohybujú (zdroj obrázku: canva.com)

Ostrov Miyajima 

Malebný ostrovček sa nachádza necelú hodinu za známym japonským mestom Hirošima. Z pobrežia ostrova je na Hirošimu pekný výhľad. Okrem toho, že je ostrov známy pre svoje nádherné jelene, návštevníkom ponúka omnoho viac. Najznámejšou je brána Torii, ktorá vyzerá ako keby plávala na vode. Nachádza sa tu tiež niekoľko svätýň, ktoré sú taktiež postavené na vode. Najznámejšou je Icukušima, ktorá pochádza zo 6. storočia. Celý ostrov je považovaný za svätý spolu s jeleňmi, ktoré na ňom žijú. Jeleň sa v Japonsku považuje za posvätné zviera a preto sa vôbec neloví.

Brána Torri (zdroj obrázku: canva.com)
Brána Torri (zdroj obrázku: canva.com)

Čo na ostrove navštíviť?

Ako prvé vás určite zaujme šintoistická brána Torri, ktorú je ideálne navštíviť za prílivu. Jej nádherné fotografie pravidelne zásobujú sociálne siete. Za normálnych okolností, vyzerá že pláva na vode. V čase kedy sa hladina mora zníži sa k nej však môžete vydať aj pešo. 

Ostrov Miyajima je turistickým miestom, takže je na návštevníkov dokonale pripravené. Známou je ulica Omotesando na ktorej sa nachádzajú reštaurácie, obchody so suvenírmi a malebné kaviarne. 

Vrcholky hôr ponúkajú ľuďom nádherné výhľady (zdroj obrázku: canva.com)
Vrcholky hôr ponúkajú ľuďom nádherné výhľady (zdroj obrázku: canva.com)

Na ostrove sa nachádza viacero majestátnych hôr, na ktoré môžu ľudia vystúpiť. Cestičky sú označené značkami a tak si tu nadšenci do turistiky prídu na svoje. Najnavštevovanejšou je Mount Misen, na ktorú vedú tri pešie cesty. Pre tých, čo prechádzky nemajú príliš v obľube je možné zviesť sa na vrchol hory lanovkou. Výhľad na celý ostrov naozaj stojí za to. 

Najčastejším dôvodom návštev je veľký výskyt jeleňov s ktorými sa chcú ľudia fotiť. Tento netypický zážitok je lákadlom pre ľudí z celého sveta. Tí si návštevu tohto ostrova spájajú s dovolenkou v Japonsku a návštevou Hirošimy.   

Jelene sú k ľuďom priateľské, ale ich kŕmenie je prísne zakázané (zdroj obrázku: canva.com)
Jelene sú k ľuďom priateľské, ale ich kŕmenie je prísne zakázané (zdroj obrázku: canva.com)

Zákaz kŕmenia 

Predtým ako sa tento ostrov stal posvätným a obývaným, žili tu jelene už pred 6 000 rokmi. Po dlhú dobu žili len v horách, ale s rozvojom turizmu sa jelene začali viac približovať k pobrežiu a vyhľadávať ľudí. Dnes už je úplne normálne stretnúť krotkých jeleňov na pobreží, urobiť si s nimi fotku alebo ich pohladiť. Čo však majú turisti zakázané je kŕmiť ich. Tento zákaz platí od roku 2008, pretože jedlo od turistov narušilo ich stravovaciu rovnováhu. Orgány mesta chcú zákazom obmedziť závislosť jeleňov na stravovaní od ľudí.  Do budúcnosti sa uvažuje o vytvorení projektu na odvedenie jelenej zveri späť do hôr. Jeho termín realizácie však doteraz nie je známy. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button