Cestovanie

Mesto Hirošima môžete bezpečne navštíviť

Mesto Hirošima bolo jedným z prvých, ktoré sa stali terčom atómového bombardovania. Život sa na dlhú dobu zastavil, ale dnes po tejto tragédii v Hirošime nie je ani stopa. Naplánujte si výlet do Hirošimy a presvedčte sa sami.

Hirošima sa nachádza v západnej časti ostrova Honšú a je významným japonským mestom. Po vojne sa stalo významným kultúrnym centrom národa a prístavným mestom pre Japonsko. Pri návšteve Hirošimy môžete využívať najrýchlejšie dopravné systémy, navštíviť množstvo múzeí alebo historických pamiatok. Veľa z nich je venovaných spomienke na bombardovanie.  

Bombardovanie mesto preslávilo

Kedysi úplne neznáme mesto dnes pozná úplne každý. Nešťastne ho preslávil výbuch atómovej bomby, ktorú na mesto zhodilo USA na konci druhej svetovej vojny. Hirošima bola hlavným uzlom pre lodnú dopravu a tiež tu mala sídlo japonská druhá armáda spolu s mariňákmi. Útok sa odohral 6. augusta 1945 a výbuch okamžite zabil 80 000 ľudí. Tisíce ďalších ľudí a najmä detí zomrelo na následky výbuchu v priebehu niekoľkých rokov. Na počesť tejto tragédie bol v Hirošime vybudovaný pamätník parku mieru venovaný pamiatke obetí.

Ruiny budovy dodnes pripomínajú obrovskú tragédiu (zdroj obrázku: canva.com)
Ruiny budovy dodnes pripomínajú obrovskú tragédiu (zdroj obrázku: canva.com)

Ako navštíviť Hirošimu?

Mesto Hirošima sa nachádza v Japonsku a na jeho návštevu si rezervujte celý deň. Existuje viac možností ako sa do neho dostať. Najjednoduchšou variantov cesty je využívanie vlakových spojov. Vlaky sú v Japonsku veľmi rýchle a jazda býva často dvakrát rýchlejšia ako autom. Nachádza sa tu tiež letisko s medzinárodnou dopravou. Keď sa dostanete do Hirošimy na presuny môžete využiť električky, taxíky alebo pamiatky navštíviť aj pešo. Odporúčanými sú najmä električky, ktoré sú veľmi rýchle, chodia často a ceny lístkov vás nezruinujú.

Čo v Hirošime navštíviť?

Hirošima je dnes moderným mestom, ktoré sa doslova znovuzrodilo. Pri návšteve Japonska by ste ho určite nemali vynechať. Nachádza sa tu veľa miest, ktoré by ste pri prehliadke mesta nemali vynechať. 

V Hirošime sa nachádza veľa pamiatok na bombardovanie. V parku mieru sa nachádza pamätník detských obetí, ktorý je venovaný všetkým deťom, ktoré zahynuli pri bombardovaní. Ďalšou zaujímavosťou v parku je Cenotaph, v ktorom horí večný plameň. Tento plameň vraj bude horieť až do doby, kým zo zeme nezmiznú všetky atómové bomby. V Hirošime sa tiež nachádza múzeum venované atómovému bombardovaniu. 

Veľa budov v Hirošime je pripomienkou bombardovania (zdroj obrázku: canva.com)
Veľa budov v Hirošime je pripomienkou bombardovania (zdroj obrázku: canva.com)

Okrem pamiatok na bombardovanie sa tu nachádza veľa múzeí venovaných súčasnému umeniu. Známymi sú napríklad Yamato múzeum, Múzeum umenia alebo múzeum áut Mazda. Umelci mesto navštevujú kvôli množstvu inšpirácie a jedinečnej atmosfére. 

Obľúbeným miestom je aj Donjon (zdroj obrázku: canva.com)
Obľúbeným miestom je aj Donjon (zdroj obrázku: canva.com)

Nachádza sa tu tiež veľa krásnych parkov. Okrem parku mieru sa tu tiež nachádza Hijiyama park, Momijidani Park alebo botanická záhrada. V prípade, že Hirošimu navštívite spolu s deťmi určite sa nudiť nebudú. Nachádza sa tu Zoo, Central Park plný zábavných atrakcií, Mariho Aquarium, lyžiarsky areál Megahiraonsen Megahira a Kure Portpia Park, v ktorom sa nachádza veľa horských dráh. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button