Cestovanie

Čo navštíviť a zažiť v Bangkoku?

Bangkok je známy pod prezývkami “Mesto Anjelov” alebo “Benátky Východu”. Ročne ho navštívia milióny ľudí, ktorí si sem prídu užiť svoju dovolenku. V našom článku sme si pre vás pripravili zoznam piatich miest, ktoré by ste pri návšteve Bangkoku nemali vynechať.

Múzeá, z ktorých nebudete vedieť odísť 

V Bangkoku má sídlo niekoľko významných múzeí, z ktorých sa vám bude len veľmi ťažko odchádzať. Odporúčame vám preto vyhradiť si na návštevu niekoľko hodín a poriadne si nabiť fotoaparáty. 

Navštíviť môžete napríklad: 

  • Národné múzeum, ktoré je najväčšie v juhovýchodnej Ázii a nájdete tu informácie o histórii a kultúre Thajska. 
  • Múzeum Siam sa zapáči aj deťom, pretože históriu Thajska vysvetľuje prostredníctvom interaktívnych tabúľ a hier. 
  • Centrum umenia a kultúry si zamilujú všetci nadšenci súčasného umenia. 
  • Múzeum bábik je venované výrobe thajských tradičných ručne vyrábaných bábik. 
  • Dom Jima Thompsona, známeho ako “thajský hodvábny kráľ”. 
  • Múzeum umenia v raji ponúka interaktívne 3D ilúzne maľby, kde si môžete urobiť množstvo vtipných fotografií. 
Zo Sky Baru sa vám naskytnú nádherné výhľady na Bangkok (zdroj obrázku: canva.com)
Zo Sky Baru sa vám naskytnú nádherné výhľady na Bangkok (zdroj obrázku: canva.com)

Sky Bar s jedinečným výhľadom na mesto 

V Bangkoku nájdete obrovské množstvo veľkolepých mrakodrapov. Tie nemusíte obdivovať len zo zeme, ale vychutnať si môžete aj jedinečné výhľady na mesto. Čoraz populárnejšími sa stávajú Sky Bary, kde si môžete vychutnať lahodné drinky, spoznať nových ľudí, zatancovať si a pokochať sa pohľadom na mesto. Každý Sky Bar má iné pravidlá, kým niektoré majú vstup zadarmo a platíte len za útratu, v iných budete musieť zaplatiť aj vstupné. Dôraz sa kladie aj na dress code, takže sa s výberom oblečenia trošku pohrajte. 

Nákupy na trhu Chatuchak 

Víkendový trh Chatuchak je jedným z najznámejších v celom Thajsku. Ide o najväčší víkendový trh na svete a svoje výrobky, či služby tu ponúka až 15 000 stánkov. Odhadovaný počet návštevníkov je 200 000, preto si pri vstupe na trh nezabudnite zobrať mapu, aby ste sa v uličkách nestratili. Na trhu Chatuchak môžete nakúpiť suveníry pre rodinu a priateľov, vychutnať si ľadový čaj alebo si nechať pomasírovať chodidlá. 

Chatuchak market - kúpiť sa tu dá takmer všetko (zdroj obrázku: canva.com)
Chatuchak market – kúpiť sa tu dá takmer všetko (zdroj obrázku: canva.com)

Čínska štvrť 

Čínske štvrte nájdete vo veľkých mestách po celom svete vrátane Bangkoku. Čínska štvrť tu bola založená už v roku 1782 a teší sa obrovskému záujmu turistov. Ochutnať tu môžete zaujímavé jedlá, navštíviť rôzne výstavy alebo sa dozvedieť viac o histórii čínskych prisťahovalcov. 

Plavba po rieke Chao Praya (zdroj obrázku: canva.com)
Plavba po rieke Chao Praya (zdroj obrázku: canva.com)

Plavba po rieke Chao Praya 

Od rušných ulíc veľkomesta si môžete oddýchnuť na palube lode. Plavbu loďou po rieke Chao Praya ponúka množstvo spoločností. Obľúbené sú najmä vo večerných hodinách, kedy sa vám z paluby lode naskytnú nádherné výhľady na mesto. Chrámy, pamiatky a mrakodrapy sú krásne nasvietené a vy si tak môžete užiť ničím nerušenú prehliadku. Drink alebo večera sú často zahrnuté v cene lístku. 

Čítajte tiež: Plánujete dovolenku v Thajsku? Tieto miesta musíte navštíviť

Tip na záver! 

Na cestovanie uličkami mesta môžete využiť taxíky rôznych farieb alebo tuk-tuky. Ide o trojkolesové motorky, ktoré svojim prevedením okamžite strhnú vašu pozornosť. Jazda tuk-tukom je rozhodne zážitkom na celý život a zároveň nenáročný spôsob prepravy, ako sa v Bangkoku niekam presunúť. 

Jazda tuk-tukom (zdroj obrázku: canva.com)
Jazda tuk-tukom (zdroj obrázku: canva.com)
 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button