PikoškyBiznisCestovanie

5 Zaujímavostí o druhej najvyššej veži v Číne Canton Tower

Canton Tower je symbolom mesta Kanton a jednou z jeho hlavných turistických atrakcií. Okrem toho sa stala významným bodom orientácie v meste a ročne ju navštívia tisíce turistov. V našom článku sme si pre vás pripravili niekoľko zaujímavostí, ktoré ste o Canton Tower pravdepodobne nevedeli.

1. Canton Tower v číslach 

Celková podlahová plocha veže je 114 054 metrov štvorcových, ktoré sú rozdelené na 37 poschodí a 2 podzemné podlažia. Až 9 výťahov umožňuje návštevníkom cestovať hore a dole po jednotlivých poschodiach. 

2. Názov veže sa zmenil 

Predtým, než sa veža stala ikonickým symbolom mesta, bola známa pod dlhým názvom „Guangzhou TV Astronomical and Sightseeing Tower“. Tento pôvodný názov sa ukázal byť príliš dlhý a preto sa uskutočnila súťaž s cieľom nájsť vhodnejší názov. Víťazným názvom sa stal „Haixin Tower,“ čo v preklade znamená „veža v mori.“ Tento názov odkazoval na historický význam mesta Kanton ako východného začiatku Hodvábnej cesty a dôležitého uzla obchodných ciest.

Canton Tower je dominantou mesta (zdroj obrázku: vlastný)
Canton Tower je dominantou mesta (zdroj obrázku: vlastný)

Mnohým sa však tento názov zdal byť príliš poetický a oficiálny anglický názov veže bol nakoniec rozhodnutý ako „Kantonská veža,“ pričom alternatívny názov zahŕňal meno Guangzhou a provincie Guangdong, v ktorej sa veža nachádza. 

3. S výstavbou sa začalo v roku 2005

Slávnostné položenie základov veže sa uskutočnilo v priebehu roku 2005, a následne sa v novembri toho istého roku rozbehla samotná výstavba. Hlavným motívom výstavby bolo pripraviť vežu na Ázijské hry, ktoré sa mali konať v meste v roku 2010. Táto významná športová udalosť zohrala kľúčovú úlohu v urýchlení procesu výstavby a dokončení Canton Tower, ktorý mal následne slúžiť ako významný symbol a rekreačný komplex pre návštevníkov Ázijských hier, čo sa nakoniec podarilo. Veža bola oficiálne otvorená 1. októbra 2010.

Na vrchole veže jazdia kabíny, z ktorých si môžete vychutnať krásnu panorámu celého mesta (zdroj: vlastný)
Na vyhliadkovej plošine jazdia kabíny, z ktorých si môžete vychutnať krásnu panorámu celého mesta (zdroj: vlastný)

4. Guinessove rekordy 

Veža Canton Tower sa pýši niekoľkými zápismi v Guinessovej knihe rekordov. Právom jej patrí titul Najvyššia otočná reštaurácia v budove, Najvyššia pošta v budove a Najvyššia vzrušujúca jazda.

5. Unikátny architektonický dizajn 

Veža Canton Tower je výsledkom pokročilého inžinierstva a technického know-how. Je konštruovaná tak, aby odolávala silným vetrom, zemetraseniam a iným prírodným vplyvom. Jej unikátny dizajn zdôrazňuje moderné inžinierstvo a estetiku. Veža má tvar dvojitého elipsoidu a v noci je viacfarebne osvetlená, čo vytvára ohromujúci vizuálny efekt.

Z Canton Tower je jedinečný výhľad (zdroj obrázku: vlastný)
Z Canton Tower je jedinečný výhľad (zdroj obrázku: vlastný)

Bonus: Adrenalínové zážitky 

Canton Tower sa využíva na viaceré účely. Ponúka napríklad 4D kino, herňu, reštaurácie, kaviarne a dokonca aj vonkajšie záhrady s čajovňami. Súčasťou sú aj obchody so suvenírmi, kde si môžu návštevníci kúpiť drobnosti na pamiatku. Približne v polovici a smerom nahor sa nachádza otočná reštaurácia a rôzne technické zariadenia, ktoré slúžia na prenos rádiového a televízneho signálu. 

Na vrchole veže sa nachádza vyhliadková plošina, ktorá ponúka panoramatický výhľad na mesto Kanton a jeho okolie. Pre dobrodruhov a milovníkov adrenalínu je na veži niekoľko vzrušujúcich atrakcií, vrátane plošiny, z ktorej je možné zažiť voľný pád z výšky alebo možnosť prechodu po vonkajšej časti veže.

Vyrazte do Číny s Infinity Travel a objavte krásy Canton Tower na vlastné oči (zdroj: vlastný)
Vyrazte do Číny s Infinity Travel a objavte krásy Canton Tower na vlastné oči (zdroj: vlastný)

Canton Tower môžete navštíviť s Infinity Travel 

Prostredníctvom spoločnosti Infinity Standard a ich projektu Infinity Travel môžete vyraziť na najväčší veľtrh vývozu a dovozu Canton Fair, ktorý sa dvakrát ročne koná v Číne. V rámci obchodnej cesty do Číny je pre účastníkov pripravený bohatý program, ktorého súčasťou je aj návšteva Canton Tower. Zistite, viac o Canton Fair a objavte nové podnikateľské príležitosti.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button