CestovaniePikošky

3 Exotické miesta v Ázii, kam sa oplatí cestovať v zime

Dovolenka v Ázii môže byť skvelým spôsobom, ako uniknúť chladnému zimnému počasiu a stráviť čas v nádhernom tropickom prostredí. V našom článku sme si pre vás pripravili 3 tipy na krásne exotické miesta, ktoré sú obľúbenou voľbou dovolenkárov.

Maledivy 

Táto malá ostrovná krajina v Indickom oceáne sa radí medzi najexkluzívnejšie a najkrajšie miesta pre zimnú dovolenku v exotike. Maledivy sú tropickým rajom, ktorý je známy svojimi bledými piesočnatými plážami, jasným tyrkysovým morom a luxusnými letoviskami. Mnoho letovísk ponúka širokú škálu wellness služieb, vrátane masáží, jogy a ďalších terapií na oddych a zrelaxovanie. Mimoriadne populárne sú pobyty v nadštandardných bungalovoch postavených nad vodou, z ktorých je priamy prístup do mora.

Okrem potápania a šnorchlovania si tu môžete vychutnať aj ďalšie vodné športy, vrátane jachtingu, rybárčenia, windsurfingu a surfingu. Voľný čas môžete stráviť návštevou miestnych dedín, trhov alebo spoznávaním historických miest.

Maledivy sú obľúbenou dovolenkovou destináciou (zdroj obrázku: canva.com)
Maledivy sú obľúbenou dovolenkovou destináciou (zdroj obrázku: canva.com)

Koh Samui, Thajsko 

Koh Samui je jedným z najobľúbenejších tropických ostrovov v Thajsku a ideálne miesto na zimnú dovolenku. Tento ostrov je známy svojou nádhernou prírodou, bledými piesočnatými plážami, teplým morom a bohatým kultúrnym dedičstvom. Ostrov ponúka bohaté možnosti na potápanie, šnorchlovanie, jachting a ďalšie vodné športy. Môžete si tiež prenajať kanoe alebo jachtu a preskúmať okolité ostrovy. Najobľúbenejšou plážou ostrova je Chaweng Beach s množstvom reštaurácií, barov a pestrým nočným životom. Pre tých, ktorí hľadajú viac pokojné prostredie je Lamai Beach alebo Bophut Beach skvelou voľbou. 

Koh Samui, Thajsko (zdroj obrázku: canva.com)
Koh Samui, Thajsko (zdroj obrázku: canva.com)

Vo voľnom čase môžete navštíviť viaceré chrámy a pagody, kde sa dozviete viac o thajských náboženských a kultúrnych tradíciách. Medzi najznámejšie patria Wat Plai Laem a Big Buddha Temple. Populárnym je aj výlet k skale Elephant Rock alebo návšteva sloních rezervácií. Vychutnať si tu tiež môžete thajskú masáž a nechať sa rozmaznávať rôznymi wellness procedúrami. 

Zabudnite na mrazivé zimy a užite si vodné športy na dovolenke v exotike (zdroj obrázku: canva.com)
Zabudnite na mrazivé zimy a užite si vodné športy na dovolenke v exotike (zdroj obrázku: canva.com)

Srí Lanka

Táto ostrovná krajina v juhovýchodnej Ázii známa svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a krásnymi plážami. Srí Lanka je skvelou voľbou pre zimnú dovolenku kvôli svojmu teplému tropickému podnebiu a rôznorodým aktivitám, ktoré ponúka. Vychutnať si tu môžete napríklad liečebné procedúry a masáže v ajurvédskych wellness centrách. Srí Lanka má dlhé pobrežie, ktoré je lemované nádhernými plážami s jemným pieskom a tyrkysovým morom. Pláže ako Unawatuna, Mirissa a Bentota sú ideálne na kúpanie a oddych.

Sigiriya Lion rock (zdroj obrázku: canva.com)
Sigiriya Lion rock (zdroj obrázku: canva.com)

Krajina má bohatú kultúru a históriu, ktorú môžete objavovať návštevou starobylých chrámov, palácov a historických miest, ako je Kandy alebo Anuradhapura. Taktiež je domovom národných parkov a prírodných rezervácií, obľúbený je napríklad národný park Yala, ktorý je známy pre svoje populácie leopardov a slonov.

Slony na Srí Lanke (zdroj obrázku: canva.com)
Slony na Srí Lanke (zdroj obrázku: canva.com)

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button