Pikošky

Žaloba, ktorá obletela svet. Rodičia z Indie žalujú svojho syna, pretože nemajú vnúčatá!

Svet obletel ďalší kontroverzný príbeh, tentokrát z Indie. Rodičia v Indii zažalovali svojho syna za to, že nemajú vnúčatá! Čo všetko sa rozhodli synovi vyčítať a aké od neho žiadajú odškodnenie?

Dnes sa ľudia súdia takmer pre všetko, avšak podobný scenár snáď ešte nikto nevymyslel. Túžba po vnúčatách je síce pekná, ale koho by napadlo žalovať kvôli tomu vlastné deti? Manželia Sajneev a Sadhana Prasadovci z mesta Haridvár (štát Uttarakhand) sa rozhodli začať boj s vlastným synom po tom, čo im jednoducho došla trpezlivosť. 

Je čas splatiť svoje dlhy

Aj tak by sa dalo nazvať počínanie nešťastných rodičov, ktorí obetovali pre úspechy svojho syna vlastné sny. Podľa ich slov do svojho syna vložili všetky svoje úspory, medzi ktoré rátajú napríklad pôžičku vo výške 25 000 eur na jeho štúdium v Spojených štátoch, kde absolvoval pilotný výcvik za ďalších 62 000 eur. Ďalej ho podporovali aj po škole a keď mu v roku 2016 dohodli manželský zväzok so Shubhangi, na veľkolepej svadbe vôbec nešetrili. Svadobným darom bol automobil značky Audi, ktorého cena bola približne 74 000 eur. 

Svadbou však ich podpora novomanželov neskončila a mladému páru zaplatili aj svadobnú cestu do Thajska s očakávaním, že by práve na nej mohli splodiť ich vytúžené vnúča. Svadba sa konala v roku 2016, avšak manželia Prasadovci sa svojho vnúčatka stále nedočkali. 

Žaloba o 620 000 eur 

Životný štýl svojho syna a jeho manželky sa rozhodli ženíchovi rodičia nerešpektovať a podnikli prvé kroky k tomu, aby im bola vyplatená suma ktorú do neho za celý život investovali alebo aby im v opačnom prípade bolo dopriate vnúča. Bohužiaľ, nerobíme si z vás žarty a táto situácia sa naozaj deje. 

Najväčším problém podľa ženíchovho otca menom Sajneev je, že jeho syn už je v manželskom zväzku šesť rokov, avšak o vnúčatách ešte ani neuvažujú. Pohár trpezlivosti tak pretiekol nielen jemu, ale aj jeho manželke. Podľa vyjadrenia ich právnika Arvinda Kumara Srivastava stála výchova ich syna približne 311 000 eur, za psychickú ujmu však žiadajú vrátiť dvojnásobok. 

Rozhovor s rodičmi si môžete pozrieť aj v reportáži nižšie: 

Aj napriek tomu, že mnohí z nás pravdepodobne nedokážu pochopiť správanie sklamaných rodičov, v indickej kultúre fungujú veci inak ako u nás. Indiu tvorí prevažne konzervatívna spoločnosť, v ktorej majú rodičia dôležité slovo počas celého života svojich detí. Nenaplnenie ich očakávaní alebo nesúhlas s ich prianím je považované za neúctu voči rodičom, ktorá mala v tomto prípade veľmi nešťastnú dohru. 

Ako celú túto kauzu vnímate vy? Viete si predstaviť, že by vám dali rodičia zaplatiť dvojnásobok toho, čo ich stála vaša výchova len z dôvodu, že ešte nemajú vnúča? Podeľte sa s nami o vaše názory do komentárov. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button