PikoškyCestovanie

Veľký kvíz pre cestovateľov! Uhádnete, kde sa nachádzajú známe pamiatky?

Ázia má množstvo krásnych miest, atrakcií a pamiatok, ktoré ročne navštívia milióny turistov. Niektoré majú tisíce rokov, iné vznikli len nedávno a mnohé sú dokonca zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Spoznáte ich všetky? Otestujte svoje vedomosti v našom najnovšom kvíze.

Results

Je vidieť, že geografia ti nerobí žiadny problém! Prečítaj si viac zaujímavostí o Ázii a obohacuj svoje vedomosti aj naďalej 🙂

Dnes to bohužiaľ nevyšlo, ale to nevadí. Na našom webe nájde množstvo zaujímavých článkov, vďaka ktorým sa ti nabudúce určite podarí uspieť 🙂

#1. V ktorom meste sa nachádza tento bývalý cisársky palác, ktorý dnes slúži ako múzeum?

#2. Dve obrovské veže Petronas Tower boli v minulosti najvyššími na svete. Na aké mesto sa návštevníci pozerajú z ich vrchola?

#3. Tádž Mahál je jednou z najznámejších stavieb na svete. V prípade, že sa ju rozhodnete navštíviť, do ktorej krajiny budete musieť cestovať?

#4. Jaipur je hlavné mesto indického štátu, ale ktorého?

#5. Uhádnete, v ktorom meste sa nachádza známa červená brána Fushimi Inari-Taisha?

#6. Investícia v hodnote niekoľkých miliónov eur sa vyplatila a dnes sú záhrady Gardens by the Bay najnavštevovanejšou turistickou atrakciou. V akom meste ich môžete navštíviť?

#7. Miesto, ktoré vám vyrazí dych. Angkor Wat je klenotom, ktorý dodnes plní úlohu náboženského centra. Kde sa nachádza?

#8. Naozaj neuveriteľnou stavbou je biely chrám Wat Rong Khun. Pri návšteve ktorého mesta môžete obdivovať jeho krásu?

#9. Uhádnete, v ktorej ázijskej krajine si vychutnáte pohľady z tejto jedinečnej skaly?

#10. Hrad Himedži je starý vyše 400 rokov a stále sa teší obrovskej popularite. Kde ho môžete navštíviť?

finish

zdroj obrázkov: canva.com

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button