AktuálnePikošky

Tohtoročná olympiáda bude bez divákov

Minulý týždeň japonská vláda vyhlásila, že počas konania olympijských hier bude v celej krajine platiť núdzový stav, ktorý výrazne ovplyvní dianie na olympiáde. Tá sa teda historicky prvýkrát zaobíde úplne bez divákov. Nové opatrenia má na svedomí rastúci počet prípadov ľudí nakazených koronavírusom.

Situácia bola najskôr úplne iná 

Aj napriek tomu, že o účasti divákov na olympijských hrách sa stále špekulovalo, ešte pred dvoma týždňami japonci oznámili, že diváci sa olympiády zúčastnia. Počty mali byť prísne regulované a odhadovalo sa, že dovolené bude naplniť päťdesiat percent kapacity až do maximálneho počtu 10-tisíc. Všetko sa však zmenilo keď japonská vláda minulý týždeň vyhlásila núdzový stav. 

Vyhlásenie núdzového stavu v Japonsku 

Od 19. júla nadobudlo opatrenie o vyhlásení núdzového stavu účinnosť, ktoré bude platiť až do 22. augusta. Toto nariadenie bude teda platné počas celých olympijských hier. Olympiáda sa teda uskutoční bez divákov a túto skutočnosť potvrdil aj japonský minister pre olympijské hry Tamayo Marukawa. 

Počet nakazených nielen v Tokiu neustále rastie a tak bolo vyhlásenie núdzového stavu jediným efektívnym riešením. Cieľom je pre tentokrát udržať zatvorené bary, reštaurácie a prevádzky, ktoré predávajú alkohol. Týmito nariadeniami sa má eliminovať oslavovanie v uliciach. 

Diváci si tento rok na olympiáde nezakričia (zdroj obrázku: canva.com)
Diváci si tento rok na olympiáde nezakričia (zdroj obrázku: canva.com)

Opatrenia sa týkajú nielen domácich obyvateľov, ale taktiež ľudí, z iných častí Japonska, ktorí sa do Tokia chystali. Domáci obyvatelia si tak ako ostatní ľudia po celom svete budú môcť olympiádu vychutnať len z pohodlia domova prostredníctvom televíznych obrazoviek. 

Čo bude teraz? 

Vďaka tomu, že žiadny diváci sa olympiády nezúčastnia, očakáva sa, že televízne práva na jej vysielanie budú drahšie. Vo väčšine prípadov tvorí zisk z televízneho vysielania 75% celkových príjmov. Celkovo by teda mohlo ísť o zisk približne 3 až 4 miliardy dolárov. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button