Pikošky

Ponožky s dierou sú novým módnym trendom

Dizajnéri na módnych prehliadkach každý rok predstavujú kúsky, pri ktorých sa mnohí ľudia chytajú za hlavu. Rôznymi módnymi výstrelkami vedia prekvapiť aj spoločnosti, ktoré oblečenie predávajú. Len nedávno obleteli svet fotografie nových super ponožiek, ktoré majú dieru priamo od výroby. Čo chcela módna značka novým kúskom povedať?

Kto svetu priniesol nový módny trend? 

Japonská dizajnérka Fukuzawa Takayuki sa spojili so značkou ekoD works, pre ktorú vytvorila jedinečné ponožky s dierou na palci. Nové ponožky tak majú dieru hneď od začiatku! 

Špeciálne ponožky dostali názov SDGsocks a na prvý pohľad vyzerajú úplne obyčajne. Predstavené boli modely v jednoduchých farbách bez zbytočných obrázkov, ale za to s jedným zaujímavým detailom. Na mieste palca sa totiž na ponožkách nachádza diera. 

Dizajnérka myslela na všetko a tak je diera rovno obšitá tak, aby sa ďalej na ponožke nerozširovala. Použitá je telová farba, tak aby pravdepodobne diera splývala s palcom. 

(zdroj obrázku: ekoD works)
(zdroj obrázku: ekoD works)

Za diery na ponožkách sa hanbiť nemusíte 

Aj to je jedno z posolstiev, ktoré SDGsocks reprezentujú. Novým uleteným spôsobom chce dizajnérka v spolupráci so známou značkou “normalizovať” diery na ponožkách. Ich normalizovaním však poukazuje aj na omnoho vážnejší fakt. 

Väčšina ľudí totiž po objavení prvej diery na ponožke automaticky daný kúsok vyhadzuje. Tým vzniká až príliš veľké množstvo odpadu, ktoré by po normalizovaní ponožiek s dierami vôbec nebolo nutné vytvárať. Domáce deravé ponožky by sa tak mohli stať skvelým trendom, ktorý by len pokračoval v súčasne nastavenej móde. 

(zdroj obrázku: ekoD works)
(zdroj obrázku: ekoD works)

Nové ponožky ešte nie sú v predaji 

Keď sa nad tým zamyslíme, ani v minulosti neboli hitom roztrhané rifle, bundy alebo tričká, ktoré dnes nosí väčšina populácie. Tento trend prijala populácia pomerne s nadšením a už sa nikto nepozastavuje nad tým, že má na sebe niekto roztrhané oblečenie. Čaká deravé ponožky rovnako populárny osud? 

Zatiaľ boli deravé ponožky predstavené len na sociálnych sieťach a zaujali na prvý pohľad. Milióny komentárov ľudí po celom svete sa k aktuálnemu nápadu vyjadrujú a nie každý si vie predstaviť, že by podobný skvost na sebe nosil. Netradičný nápad tak možno zostane bez zákazníkov. 

(zdroj obrázku: ekoD works)
(zdroj obrázku: ekoD works)

Aj deravé ponožky však v sebe nesú posolstvo, že s našim svetom a najmä plytvaním, nie je všetko v poriadku. Preto sa skúste novým japonským módnym trendom inšpirovať a keď budete doma ponožky vyhadzovať, skúste sa zamyslieť, či sa ešte predsa len nedajú zachrániť. Zabránite tak ďalšej tvorbe zbytočného odpadu a dokonca budete mať štýl. Teda, aspoň podľa japonskej dizajnérky. 

Tak čo si o tom novom kúsku myslíte vy? Podeľte sa s nami o váš názor do komentáru.  

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button