Pikošky

5 vtipných japonských televíznych súťaží, ktoré musíte vidieť

Dôkaz o tom, že Japonci sa vedia poriadne baviť môžete získať pri pozeraní viacerých televíznych relácií. Práve v Japonsku vznikajú tie najuletenejšie televízne hry, pri ktorých sa budete chytať za hlavu. Väčšina ponúka neobyčajnú dávku skvelej zábavy a humoru, a garancia smiechu je zaručená. Ktoré hry sú tie najobľúbenejšie?

Brain Wall 

Jednou z veľmi populárnych televíznych šou v Japonsku je Brain Wall. Relácia je inšpirovaná klasickou videohrou tetris, v ktorej musia ľudia prispôsobiť svoje telo jasne vymedzeným otvorom v stene. Hra spočíva v tom, že sa na súťažiaceho valí stena s konkrétnymi obrysmi, do ktorých sa musí účastník zmestiť. Ak to nestihne, stena ho vtlačí priamo do bazénu s vodou za ním. Nečakané tvary, vtipné polohy a výrazy súťažiacich robia z tejto relácie skvelú zábavu. 

Televízna súťaž Brain Wall sa stala natoľko obľúbenou, že práva na jej vysielanie nakúpili aj ďalšie krajiny. Známa je teda tiež pod názvom Human Tetris alebo Hole in the Wall (diera v stene). Vtipné videá pravidelne kraľujú sociálnym sieťam a je dosť možné, že na ne narazíte aj vy.

Vtipné momenty z Brain Wall si môžete pozrieť aj v tomto videu: 

What is in the box

Netradičnou reláciou je určite aj súťaž “Čo je v krabici?”. Úlohou súťažiacich je vložiť ruky do krabice a hmatom uhádnuť jej obsah. V krabici sa môže nachádzať naozaj čokoľvek a strach spolu s nevedomosťou účastníkov robia z tejto súťaže úžasnú zábavu. Podľa záznamov sa v krabiciach nachádzal napríklad rôzny hmyz, ovocie, živočíchy alebo plyšové hračky, ktoré mali hráčov zmiasť. Ak chcete vedieť ako hra prebieha a zasmiať sa na reakciách súťažiacich, prikladáme vám jednu z epizód. 

Slippery Stairs 

Kto sa nevzdáva, víťazí. Snáď nikde inde toto pravidlo neplatí viac, ako v tejto televíznej show. Jej súťažiaci majú za úlohu vyjsť po klzkých schodoch až na vrchol a z truhlice vytiahnuť obálku s výhrou. Aby toho nebolo málo tak aj súťažiaci sú celý úplne slizkí a oblečení v latexových farebných kombinézach. Celá relácia je plná bizardností, na ktorých sa však skvelo zasmejete. Rýchlo si medzi súťažiacimi nájdete favorita a budete sledovať, ako neustále padá a bude dúfať, aby sa ako prvý dostal na vrchol.

Wall of boxes 

Jedna z najvtipnejších a najprekvapujúcejších súťaží v tomto rebríčku je jednoznačne Wall of boxes. Skvelý moderátor úžasne prežíva celú show a súťažiaci sú takisto veľmi vtipní. Celou pointou hry je udržať sa na stene z krabíc dlhšie ako súperi. Hra prebieha tak, že každý zo súťažiacich si postupne vyberá číslo, ktoré odhaľuje techniku ničenia krabicovej steny, na ktorej vrchole účastník hry sedí. Komu sa stena zosype, prehráva. 

Pre lepšiu predstavu o hre vám určite odporúčame pozrieť si radšej video. Výrazy v tvárach súťažiacich sú na nezaplatenie a ak chcete preskočiť pravidlá hry, pretočte si video o kúsok dopredu. 

Lotion Lube Curling

Curling ako šport určite každý pozná. Každý tím má svojho vrhača špeciálneho curlingového kameňa, ktorého cieľom je najviac sa priblížiť stredu a vytlačiť pritom súperove kamene. Pomerne jednoduchý šport sa stal veľkou inšpiráciou pre japonskú televíziu, ktorá začala vysielať reláciu známu aj ako Human Curling. Jej účastníci sú potretí špeciálnym gélom a oblečení v latexe, aby sa lepšie kĺzali. Nakoniec sa po šmýkačke spustia na dráhu a snažia sa vytlačiť ostatných hráčov a skončiť v strede vyznačeného pola. Aj napriek tomu, že tento popis nemusí znieť lákavo, hra je naozaj vtipná a prináša veľa nečakaných momentov. 

V poslednom videu je okrem Lotion Lube Curlingu aj ukážka mnohých ďalších nepochopiteľných, ale veľmi vtipných japonských televíznych súťaží. Aj napriek tomu, že sa u nás žiadne zo spomenutých nevysielajú, je skvelé, že si ich aspoň môžeme dohľadať na internete. 

Ktorá zo spomínaných relácií vás najviac prekvapila? Viete si predstaviť, že by ste sa niektorej z nich zúčastnili? Podeľte sa s nami o váš názor do komentáru.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button