Pikošky

Neuveriteľných teórie, pri ktorých sa budete chytať za hlavu

Ľudia dokážu vymyslieť zaujímavé príbehy, ktorých pravda je však často veľmi ťažko preukázateľná. Dnes sme si pre vás vybrali tri zaujímavé teórie, ktorým verí len veľmi malé percento ľudí. Sme zvedaví, čo si o nich myslíte vy. Nezabudnite sa preto s nami o váš názor podeliť v komentári.

Zabitie kravy spôsobuje globálne otepľovanie

So zaujímavou teóriou prišiel aktivista za práva zvierat Chetan Sharma. Ten tvrdí, že krava je dôvodom globálneho otepľovania. Keď je krava zabitá, uvoľní sa z nej niečo, čo je označené ako EPW. To je priamo zodpovedné za globálne otepľovanie, ktoré je spôsobené emočnými vlnami bolesti. Táto teória sa postupne stala všeobecne známou, no jej pravdivosť sa však zatiaľ nikomu priamo nepodarilo potvrdiť. Postupne však ľudí rozdeľuje na dva tábory a čím ďalej o jej pravdivosti začína viac ľudí polemizovať. 

Čo si myslíte o teóriách týkajúcich sa kráv vy? (zdroj obrázku: canva.com)
Čo si myslíte o teóriách týkajúcich sa kráv vy? (zdroj obrázku: canva.com)

Ďalšia teória týkajúca sa kráv prezentuje názor známeho kazateľa z Indie. Práve tam táto teória vznikla, pretože v Indii je krava považovaná za posvätnú. Populárny kazateľ Sadhvi Saraswati sa na národnom stretnutí hinduistických organizácií vyjadril, že ľudia, ktorí konzumujú hovädzie mäso by mali byť popravení. Dopúšťajú sa vraj hriechu, ktorý by mal byť rázne potrestaný. Čo si myslíte o jeho vyjadreniach vy? 

Saké a kamikaze 

Pôvod obľúbeného japonského alkoholického nápoja saké siaha do dávnej minulosti. Na jeho zdokonaľovaní sa podpísalo najmä využívanie kvalitných surovín, zlepšovanie výrobných procesov a technologický pokrok. Aj keď je Saké považované za národný nápoj Japonska na západ sa dostal menej slávnou cestou. Saké vraj pili piloti kamikaze pred vstupom do akcie, aby im dodalo odvahu. Neskôr sa na túto skutočnosť zabudlo a Saké si obľúbili aj na západe.  

O pôvode saké existujú rôzne teórie (zdroj obrázku: canva.com)
O pôvode saké existujú rôzne teórie (zdroj obrázku: canva.com)

Hello Kitty a skrytý démon

Gigantickú značku Hello Kitty pozná celý svet viac ako 40 rokov. Podarilo sa jej prežiť kritiku, útoky blogerov a rastúcu konkurenciu. Jeden príbeh však vo svete vyvolal veľa diskusií a mnohí ľudia ho považujú za pravdivý. 

Známu postavičku Hello Kitty začali niektorí nepriaznivci spájať s démonom. Istú dobu sa po internete šírili správy o tom, že výzor Hello Kitty je propagandou satanizmu. Jej cieľom je vraj svojou roztomilosťou ovládnuť duše detí. Celému tomuto šialenstvu pridával na dôveryhodnosti príbeh o matke, ktorá vraj zdravie svojej chorej dcéry vymenila za mačičku Hello Kitty. Tá teraz putuje po svete a spôsobuje deťom utrpenie. 

Hello Kitty je svetovým fenoménom už niekoľko desaťročí (Zdroj - Flickr / Ted Eytan)
Hello Kitty je svetovým fenoménom už niekoľko desaťročí (Zdroj – Flickr / Ted Eytan)

Nech vám tento príbeh príde akokoľvek absurdný, naozaj sa nájdu ľudia, ktorí mu uverili. Ako dôkaz vraj svedčí to, že Hello Kitty nemá ústa. Je to z toho dôvodu aby neprezradila svoje desivé tajomstvo. Toto tvrdenie niekoľkokrát vyvrátila spoločnosť Sanrio, ktorá Hello Kitty vytvorila. Ústa vraj nemá kvôli tomu, že hovorí priamo zo srdca a preto ich nepotrebuje. Našťastie neexistujú žiadne správy, ktoré by informovali o utrpení detí spôsobenom mačičkou Hello Kitty. Ani táto nezmyselná teória tak našťastie úspech tejto značky nijako neohrozila. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button