Pikošky

Neuveriteľné rekordy z Ázie, o ktorých ste určite nepočuli

Zápis do Guinessovej knihy rekordov môže získať takmer každý, stačí ak nájdete vec, v ktorej budete dobrý len vy alebo zorganizujete podujatie s veľkým počtom účastníkov. Aj v Ázii sa snažia o získanie rôznych rekordov a môžeme povedať, že sa im v tom veľmi darí. Čo sa im podarilo vymyslieť a za čo naozaj dostali certifikát o svetovom rekorde?

Najviac zmenených kostýmov za 1 minútu 

Čoraz viac sa stávajú populárnymi vystúpenia, počas ktorých si zvyčajne žena stihne vystriedať viacero kostýmov, ktoré zo seba doslova necháva strhnúť. Samozrejme, nejde o žiadny kúzelnícky trik a všetko musí byť vopred dobre prichystané. 

Aj v tejto disciplíne sa dá bojovať o rekord, ktorého držiteľom je aktuálne Avery Chin a Sylvia Lim, známy ako Avery & Sylvia. Obala pochádzajú z Georgetownu v Malajzii. Počas osláv 60. výročia nezávislosti Malajzie si pripravili skvelé číslo, ktorým zároveň zabojovali o svetový rekord. Počas jednej minúty sa podarilo dvojici odprezentovať 24 kostýmov, čím sa v roku 2017 zapísali do Guinessovej knihy rekordov.  

Najdlhšie balansovanie na štyroch prstoch

Väčšina ľudí má problém urobiť stojku, nie to udržať sa len na štyroch prstoch a práve preto je tento rekord taký neuveriteľný. Wang Weibao z Číny vydržal balansovať na prstoch až 19,23 sekúnd, čím si právom zaslúžil zápis do Guinessovej knihy rekordov. 

Najviac ľudí oblečených v cheongsam 

Najskôr si vysvetlíme čo je cheongsam. Ide o šaty mandžuského pôvodu, ktoré sú priliehavé, majú vysoký golier a sukňu s rozparkom na bočnej strane. Pôvodne boli vyrobené z čistého hodvábu, zdobené čipkou a kvetinovými vzormi. Dnes je cheongsam slávnostným oblečením, ktoré sa nosí len príležitostne. 

Počas osláv 70. výročia Číny bolo zorganizované podujatie, ktorého sa zúčastnilo až 5 763 ľudí oblečených v cheongsam. Stretnutie uskutočnila spoločnosť Shenzhen Chuanqi Jinsheng Culture and Media Co., Ltd a počtom účastníkov sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov 17. novembra 2019. 

Šaty cheongsam (zdroj obrázku: canva.com)
Šaty cheongsam (zdroj obrázku: canva.com)

Najvyšší manželský pár 

Koho by napadlo, že môže byť udelený rekord aj za najvyšší manželský pár? V Pekingu bol 14. novembra 2013 odovzdaný certifikát manželskému páru, žene Xu Yan (187,3 cm) a jej manželovi menom Sun Mingming (236,17 cm) v kategórií najvyšší žijúci manželský pár. Ich spoločná výška je neuveriteľných 423,47 centimetrov.  

Zaujíma vás čomu sa manželia venujú? Xu Yan je hádzanárkou a Sun Mingming je basketbalista. V rovnaký deň sa mu podarilo získať hneď dva zápisy do Guinessovej knihy rekordov, kedy dostal certifikát aj ako najvyšší basketbalista. 

Najviac hráčov na poháre 

Pamätáte si ešte na Annu Kendrick, keď vo filme Ladíme zaspievala pieseň When I´m gone len za sprievodu hrania na pohár? Je otázne, či sa jej vystúpenie stalo inšpiráciou pre tento rekord, ale s určitosťou môžeme povedať, že hranie na pohár určite preslávila. 

Samozrejme, nie je jediná, kto dokáže hrať na pohár. V Číne sa tomuto hraniu venujú viacerí ľudia, ktorí sa 21. mája 2017 stretli a vytvorili svetový rekord v počte ľudí tvoriacich obrovský “pohárový súbor”. O pohár v rytme piesne “Pursuing” naraz hralo 2 398 ľudí, čím nielen že vytvorili jedinečnú atmosféru, ale ešte sa aj zapísali do Guinessovej knihy rekordov. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button