CestovanieKultúra

Navštívte raj na Zemi – Bali

Destinácia Bali sa stala za posledné roky vyhľadávaným miestom mnohých ľudí z celého sveta. Ostrov ponúka návštevníkom nádhernú prírodu, dokonalé počasie a svojimi službami vyhovie každej cenovej kategórií. Čo by ste mali v Bali navštíviť?

Množstvo nádherných pláží

Prvé čo vás na Bali určite zaujme sú krásne pláže vďaka ktorým je rajom na zemi. Na južnom pobreží sa nachádzajú piesočnaté pláže a najznámejšou je práve Kuta. Tá je ospevovaná surfermi a na jej pobreží nájdete nočné kluby, podniky a obchodíky. Treba však rátať s väčším počtom dovolenkárov.  Známymi sú aj Nusa Dua alebo Sanur, ktoré sú obľúbené plavcami, pretože majú dobré podmienky na plávanie. Nusa Dua bude pre vás skvelou voľbou ak si potrpíte na luxus. Okrem krásnej pieskovej pláže sa tu nachádza golfové ihrisko, nákupné centrum alebo spa centrum. V prípade, že milujete krásne výhľady určite vás zaujme pláž Uluwatu. Nachádza sa pri nej obrovský útes z ktorého je krásny pohľad na Indický oceán. Nerušené zálivy a čierny piesok nájdete na západnom a severnom pobreží, známou je napríklad pláž Lovina Beach.

Nusa Dua Beach (zdroj obrázku: canva.com)
Nusa Dua Beach (zdroj obrázku: canva.com)

Preskúmajte zaujímavé miesta

Dovolenka na Bali nemusí byť len o ležaní na pláži. Existuje množstvo nádherných miest, ktoré stoja za vašu návštevu. Jedným z nich je napríklad Uluwatu. Nachádza sa tu chrám z 11. storočia zasvätený bohom morí a oceánu, ktorý môžu dovolenkári navštíviť. Navštíviť môžete taktiež pláž s obrovským útesom a výhľadom na indický oceán. Zaujímavou je aj návšteva miestnych obyvateľov Kecak, ktorí vám predvedú ako vyzerá pravá zábava a ich typické tance. Za zmienku stojí aj niekoľko zaujímavých dediniek. Jedno z nich je dedinka Celuk, v ktorej sa spracúva striebro a vyrábajú krásne šperky. V prípade, že ste milovníkom rybích špecialít a chceli by ste vidieť typický balijský trh navštívte dedinku Jimbaran.  Múzeum Puri Lukisan s krásnymi maľbami sa nachádza v dedine Ubud, neďaleko chrámu Tanah Lot. V prípade, že vás fascinuje rezbárska výroba určite vás zaujme dedinka Mas.  

Uluwatu (zdroj obrázku: canva.com)
Uluwatu (zdroj obrázku: canva.com)

Hlavné mesto Bali Denpasar ponúka svojim návštevníkom množstvo aktivít a zaujímavých miest. Obľúbenými sú balijské múzeum, trh Badung, chrám Pura Agung Jagatnata, námestie Puputan alebo vtáči park. Východne od ostrova Bali sa tiež nachádza krásny ostrov Lombok. Môžete naň letieť priamo z Denpasaru. Budete mať možnosť vidieť výrobu keramiky, tkaných látok a navštíviť niekoľko dedín. Krásna je tiež pláž s bielym pieskom, na ktorej sa môžete kúpať.

Denpasar (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Denpasar (zdroj obrázku: canva.com)

Kedy cestovať na Bali?

Kedy je vhodné ísť na Bali? (zdroj obrázku: canva.com)
Kedy je vhodné ísť na Bali? (zdroj obrázku: canva.com)

Hlavná dovolenková sezóna na Bali je od mája do októbra, ale to neznamená, že Bali nemôžete navštíviť počas celého roka. Teplota pobrežie sa celý rok pohybuje okolo 29 °C až 31 °C a teplota vody neklesá pod 26 °C. Na Bali je vysoká vlhkosť vzduchu, takže kúpať sa môžete počas celého roka.  

Navštívili ste už Bali? Podeľte sa s nami do komentára o miesta, ktoré sa vám páčili najviac.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button