Pikošky

Najväčšia rodina na svete prišla o svojho otca

Zion Chan, ktorý počas svojho života praktizoval polygamiu zomrel v nedeľu 13. júna. Bol manželom 38 žien a otcom 89 detí. Tým bol dedkom pre 36 vnúčat. Odhaduje sa, že ide o najväčšiu rodinu na svete, ktorá sa teraz vyrovnáva s obrovskou stratou najdôležitejšieho člena.

Zaujímavosti z jeho života

Veľkosť Chanovej rodiny sa rozhodne zapísala do histórie. Populárnou bola v celej Indii a dvakrát bola dokonca uvedená v televíznej šou Ripley’s Believe it or not. Niektoré správy uvádzajú, že manželiek bolo až 39, detí 94, vnúčat 33 a dokonca už mal jedno pravnúča. Nedá sa s určitosťou tvrdiť, či išlo naozaj o najväčšiu rodinu sveta, pretože aj mnohé iné rodiny sa snažia o zisk tohto titulu. Či už teda má Chanova rodina svetový rekord alebo nie, určite sa radí medzi najväčšie senzácie Indie a najpopulárnejšie rodiny vôbec. 

Obrovská rodina žije spoločne vo veľkom štvorposchodovom dome s názvom Chuar Than Run, ktorý je tiež známy ako New Generation House. Nachádza sa tu okolo 100 izieb. Informácie od miestnych médií hovoria, že manželky zdieľali nocľaháreň v blízkosti Chanovej súkromnej spálne, aby mu tak mohli byť vždy nablízku. Obrovský dom sa stal lákadlom pre turistov, ktorí mali chuť dozvedieť sa o fungovaní rodiny viac. Nič tak nepreslávilo indickú dedinku Baktwang ako práve táto rodina. 

Zion Chan sa narodil v roku 1945 v štáte Mizoram. So svojou úplne prvou ženou sa zoznámil, keď mal 17. Bola od neho o tri roky staršia. 

Náhla smrť 

Vo veku 76 rokov skonal Zion Chan v miestnej nemocnici. Údajne trpel cukrovkou a hypertenziou čo sa mu stalo osudným. Po tom čo sa jeho zdravotný stav zhoršil bol prevezený do nemocnice, kde už mu bohužiaľ nedokázali pomôcť. 

Svet tak opustil významný človek, ktorý počtom svojich detí určite istým spôsobom prepísal históriu. O jeho úmrtí informuje celý svet a sústrasť rodine vyjadril aj minister Zoramthanga. Ako sa bude vyvíjať osud rodiny ďalej je zatiaľ nejasné.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button