Cestovanie

Najnavštevovanejšie miesta Číny, ktoré vytvorila príroda

Každá krajina má svoje prírodné poklady, ktoré pre ich krásu obdivujú ľudia po celom svete. My sme si pre vás v tomto článku vybrali tie najznámejšie miesta v Číne, ktoré vytvorila matka príroda. Každé z nich je jedinečné, krásne, inšpirujúce a často navštevované. Pozrite si úžasné fotografie, prečítajte si o nich pár zaujímavostí a možno sa tieto miesta rozhodnete navštíviť aj vy.

Zhangjiajie svojou krásou inšpirovalo aj Jamesa Camerona
Zhangjiajie svojou krásou inšpirovalo aj Jamesa Camerona

Zhangjiajie

Miesto, ktoré inšpirovalo aj Jamesa Camerona pri tvorbe čarovnej krajiny vo filme Avatar je v skutočnosti národným parkom Číny. Zhangjiajie ročne navštívia milióny turistov, ktorí tu môžu využiť rôzne atrakcie. Medzi najznámejšie patrí výťah s názvom Bailong Elevator, ktorý je najvyšším vonkajším výťahom na svete. Obľúbenou je aj prechádzka po sklenenom moste, ktorý tu bol inštalovaný v roku 2016 a je najdlhším skleneným mostom na svete. Zhangjiajie je miesto aké nikde inde na svete nenájdete a jeho návštevu vám určite odporúčame. 

Kamenný les Shilin (zdroj obrázku: canva.com)
Kamenný les Shilin (zdroj obrázku: canva.com)

Kamenný les Shilin

Na juhozápade Číny sa nachádza nezvyčajný les plný zaujímavých krasových útvarov. Mnohí ich prirovnávajú k stalagmitom v jaskyni, len s tým rozdielom, že tieto vyrástli na holom priestranstve priamo zo zeme. Odhaduje sa, že tieto netradičné kamene sú staré 270 miliónov rokov. Ročne toto miesto navštívia milióny turistov, ktorí sa o existencii tohto miesta prídu presvedčiť na vlastné oči. 

Jaskyňa Reed Flute (zdroj obrázku: canva.com)
Jaskyňa Reed Flute (zdroj obrázku: canva.com)

Palác prírodných umení 

Takúto prezývku si vyslúžila jaskyňa s názvom Reed Flute, ktorej názov je možné preložiť ako “Jaskyňa trstinovej flauty”. Svoje meno vraj dostala podľa trstiny, ktorá rástla pri ústí jaskyne. Miestni ľudia verili, že sa z nej dajú vyrobiť flauty. V jaskyni je možné vidieť množstvo stalagmitov, stalaktitov, kamenných stĺpov a kamenných závestov, ktoré hrajú rôznymi farbami. Jaskyňa je tiež domov niekoľkých druhov rastlín a zvierat. Vo všeobecnosti patrí Palác prírodných umení medzi najkrajšie čínske jaskyne.  

Terasy Longji (zdroj obrázku: canva.com)
Terasy Longji (zdroj obrázku: canva.com)

Terasy Longji 

Za dynastie Ming boli pred viac ako 500 rokmi postavené ryžové terasy známe aj ako Dragon’s Backbone. Pohľad na ne je priam dychberúci a zábery z tohto miesta sú častou súčasťou rôznych cestovateľských dokumentov. Jedinečné ryžové polia sú tiež námetom maliarov a fotografov, ktorí v tomto magickom mieste čerpajú svoju inšpiráciu.

Žltá Hora známa ako Mount Huang (zdroj obrázku: canva.com)
Žltá Hora známa ako Mount Huang (zdroj obrázku: canva.com)

Žltá hora 

Nádherné západy slnka, scenériu, tvarované žulové štíty a pohľady na oblaky z hora ponúka Mount Huang, známa ako Žltá hora. Vrcholy často vyzerajú ako keby plávali v oblakoch a ich fotografie sú na sociálnych sieťach veľmi populárne. Vďaka rozšírenú turistickému ruchu sú v oblasti viaceré lanovky, ktoré turistov vyvezú do základní niektorých z vrcholov. Mount Huang je súčasťou pohoria Huangshan, ktoré je zároveň zapísané v svetovom dedičstve UNESCO. Táto oblasť patrí medzi najnavštevovanejšie turistické destinácie v Číne. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button