PikoškyKultúra

Láska ako z románu? V Japonsku si ľudia svoju polovičku môžu nájsť naozaj netradičným spôsobom

Nie je žiadnym tajomstvom, že viacero ázijských krajín vrátane Japonska trápi nízka pôrodnosť detí. Dôvodov, prečo tento problém vzniká je hneď niekoľko, avšak tým najčastejším je nedostatok času na zoznamovanie sa. Mladí ľudia trávia obrovské množstvo času v práci a na spoznávanie nových ľudí im nezostáva dostatok času. Aplikácie na zoznamovanie nie sú vždy efektívne, a tak v japonskom meste Miyazaki usúdili, že dajú ľuďom možnosť zoznámiť sa netradičnou formou.

Zabudnite na moderné zoznamovacie aplikácie 

 

Fungovanie zoznamovacích aplikácií pravdepodobne nemusíme nikomu vysvetľovať. Na základe jednej alebo viacerých fotografií a krátkeho popisu sa v priebehu niekoľkých sekúnd môžete rozhodnúť, či dáte neznámemu človeku šancu spoznať vás. Veľmi preto záleží na prvom dojme a najmä vzhľade, ktorý však pri budovaní nového vzťahu nemusí hrať kľúčovú úlohu. 

 

Autori nového druhu zoznamky v Japonsku sa domnievajú, že vzhľad by pri zoznamovaní sa nemal zohrávať dôležitú rolu. Oveľa dôležitejšie je nájsť spoločné záujmy, vedieť sa porozprávať na rôzne témy a tiež dať priestor kreativite pri predstavovaní si osoby, s ktorou komunikujete. 

 

Písanie listov nahradilo moderné zoznamovacie aplikácie (zdroj obrázku: canva.com).
Písanie listov nahradilo moderné zoznamovacie aplikácie (zdroj obrázku: canva.com).

 

Ako funguje nová zoznamka v Japonsku? 

 

Autori zoznamky sa rozhodli pre návrat ku klasike a úplne zavrhli moderné nástroje, ktoré v súčasnosti pre zoznamovanie využíva väčšina ľudí po celom svete. Na to, aby ste sa mohli v tejto netradičnej zoznamke niekoho spoznať, budete musieť napísať list. 

 

Čítajte tiež: Príbeh ako z rozprávky. Japonská princezná sa vydala za neurodzeného spolužiaka zo školy

 

Agentúra, ktorá má celé zoznamovanie na starosti vytvorila zoznam pravidiel, ako zoznamovanie prostredníctvom listov prebieha. Kandidáti sú vyberaní a priraďovaní k sebe na základe viacerých informácií, ako sú vkus na filmy, či knihy. Zakázané sú profilové fotografie, pretože cieľom zoznamky je, aby sa ľudia rozhodli spoznať na základe osobnosti druhého človeka, nie jeho výzoru. 

 

Po spárovaní môže dvojica odoslať a prijať päť listov bez toho, aby tomu druhému prezradili svoje meno, či adresu. V prípade, že bude komunikácia úspešná a dvojica sa chce stretnúť, agentúra obom poskytne kontaktné údaje. Následne už záleží na dvojici, či sa rozhodne v písaní listov pokračovať alebo sa rozhodnú stretnúť v realite. 

 

Záujem o netradičnú zoznamku prekvapil (zdroj obrázku: canva.com).
Záujem o netradičnú zoznamku prekvapil (zdroj obrázku: canva.com).

 

Výsledky sú prekvapujúce 

 

Táto netradičná zoznamka funguje už dva roky a jej autori sa podelili o prekvapujúce výsledky. Od začiatku fungovania tohto systému sa do zoznamky prihlásilo viac ako 450 ľudí, čo dvojnásobne prekonalo očakávania mesta. Až 70 % zapojených osôb sú ľudia vo veku 20 až 30 rokov, ktorí môžu touto netradičnou formou nájsť svoju chýbajúcu polovičku a založiť spolu rodinu. 

 

Známe sú aj ďalšie štatistiky. Viaceré zdroje uvádzajú, že sa doposiaľ podarilo realizovať až 32 osobných stretnutí, z ktorých vzniklo sedemnásť nových párov. Zatiaľ nie sú žiadne známe informácie o tom, že by niektoré zo stretnutí viedlo k svadbe, avšak o túto netradičnú zoznamku ľudia stále prejavujú záujem, takže na lásku si len treba počkať

 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button