PikoškyCestovanie

Kvíz: Spoznáte známe stavby Ázie len podľa obrázku?

Ázia je domovom niekoľkých majestátnych stavieb a komplexov, ktoré sú známe po celom svete. Otestujte svoje vedomosti a skúste uhádnuť názvy stavieb len podľa obrázkov.

Results

Úžasný výsledok! Je vidieť, že Áziu skutočne dobre poznáš. Orientuješ sa však aj v jej kuchyni? Skús si náš test a uhádni názvy jedál podľa obrázku.

Dnes to nevyšlo, ale to nevadí! Možno budeš úspešnejší v našom ďalšom kvíze 🙂 Otestuj svoje kulinárske znalosti a zisti, či dokážeš určiť aké ázijské jedlo je na obrázku. 

#1. Ktorá ikonická stavba v Indii je známa svojou nádhernou bielou mramorovou architektúrou a považovaná je za jednu z najromantickejších pamiatok na svete?

#2. Ktorý komplex starovekých chrámov je známy svojimi obrovskými kamennými sochami a nachádza sa na Veľkom ostrove v Indonézii?

#3. Ktorý japonský most je známy svojou drevenou konštrukciou a je jedným z najstarších zachovaných drevených mostov na svete?

#4. Ktorá budova je jedným z hlavných symbolov Hongkongu a známa je svojím jedinečným dizajnom vo forme plachetnice?

#5. Ktorý japonský hrad je považovaný za symbol mesta Kjóto a známy je svojimi krásnymi záhradami a tradičnou architektúrou?

#6. Ktorá stavba sa nachádza v Indonézii a je jedným z najvýznamnejších kultúrnych pamiatok v krajine?

#7. Ktorý významný komplex hinduistickych chrámov sa nachádza v južnej Indii a je známy svojimi bohato zdobenými vežami a sochami?

#8. Aký názov má jeden z najvyšších mrakodrapov v Thajsku?

#9. Ktorý japonský most je známy svojím krásnym dizajnom a nachádza sa v meste Kjóto?

#10. Ktorá budova v Singapure je známa svojím futuristickým dizajnom a jedinečnou záhradou?

finish

Zdroj obrázkov: canva.com

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button