AktuálneKultúra

Kórejský seriál Squid Game sa stáva na Netflixe megahitom!

O ničom inom sa za posledné týždne vo filmovom svete nehovorí, len o megahite Squid Game. Ide kórejský seriál, ktorý sleduje 456 súťažiacich, ako absolvujú 6 kôl brutálnych súťaží, v ktorých môžu prísť naozaj všetko. Prečo sa seriál teší tak veľkej obľube a čo by ste o ňom mali vedieť?

O čom je seriál Squid Game? 

Ľudia s finančnými problémami dostanú šancu zúčastniť sa hier, ktorých výhra im môže pomôcť splatiť dlhy a začať život od začiatku. Až 456 hráčov je vybraných, aby sa zúčastnili netradičných hier so smrtiacimi následkami

Deväť dielov vás prevedie hrami a osudmi hráčov, ktoré vám priblížia, ako sa dokážu ľudia pod tlakom a v ohrození života zmeniť. Seriál určite nie je určený maloletým a ľuďom, ktorí neznášajú scény obsahujúce krv, vraždenie alebo nevhodné zaobchádzanie s ľuďmi. 

Na účastníkov hier čaká 6 kôl súťaží (zdroj obrázku: MovieStillsDB)
Na účastníkov hier čaká 6 kôl súťaží (zdroj obrázku: MovieStillsDB)

Násilné správanie vo filmovom svete už nikto neodsudzuje 

Tento názor má režisér seriálu Dong-hyuk Hwang, ktorý sa obával, že seriál bude príliš neznámy a násilný. Na jeho scenári začal pracovať už v roku 2008 a prvý návrh bol dokončený o rok neskôr. Očakával, že ľudia budú seriál považovať za príliš abstraktný a neznámy na to, aby si našiel široké publikum. 

Problém mal tvorca seriálu aj s jeho financovaním, kým nezačal spolupracovať s Netflixom. Práve vďaka spomínanej platforme si mohli seriál pozrieť ľudia po celom svete. Vo viac ako 90 krajinách sa seriál umiestnil v Top 10 najlepších seriáloch Netflixu. 

Výkony hlavných hrdinov sú skvelé (zdroj obrázku: Netflix)
Výkony hlavných hrdinov sú skvelé (zdroj obrázku: Netflix)

Čomu vďačí seriál za svoj úspech? 

Len málo seriálom sa podarilo dosiahnuť obrovskú popularitu v takom krátkom čase, ako práve Squid Game. K úspechu určite prispela aj sila sociálnych sietí, médií a pozitívne recenzie, ktoré sa na nový kórejský počin hrnú z každej strany. Prečo je teda táto kórejská dráma taká obľúbená? Dôvodov je hneď niekoľko. 

Jednoduchý koncept a prepracovaný odraz spoločnosti sú dôvodmi, prečo sa na Squid Game tak dobre pozerá. Každý divák si v ňom ihneď nájde svojho favorita. V seriáli sú zobrazené všetky spoločenské triedy, rozdiely medzi chudobnými a bohatými, a svet, ktorý riadia peniaze.

Jednotlivé epizódy su natočené tak, aby vás nútili k ďalšiemu pozeraniu a nenechajú vás spať, kým nezistíte, ako to celé skončí. Pútavý dej, nepredvídateľné situácie a nečakané zvraty sú dôvodom, prečo si tento seriál zamilujete

Niekoľko zaujímavostí na záver 

V roku 2019 oznámil Netflix plány o natáčaní seriálu. Vtedy ešte niesol názov Round Six, teda Šieste kolo. Až neskôr bol názov zmenení na Squid Game. 

Pôvodne mal byť seriál spracovaný ako film. Neskôr však režisér svoj názor zmenil a v konečnom dôsledku môžeme konštatovať, že išlo o veľmi dobré rozhodnutie. 

Hráči sa k účasti na hrách môžu prihlásiť prostredníctvom vizitky s telefónnym číslom. Tvorcovia však nešťastnou náhodou použili telefónne číslo, ktoré naozaj existuje. Majiteľke v súčasnosti každý deň zazvoní telefón približne 4 000 krát a číslo, ktoré používala 20 rokov si bude musieť pravdepodobne zmeniť.

V súčasnosti rieši režisér možnosť pokračovania seriálu, jeho budúcnosť je však zatiaľ nejasná. Milióny fanúšikov tak dúfajú, že sa nového pokračovania dočkajú čo najskôr. Na popularite seriálu už začali profitovať aj rôzne spoločnosti, ktoré vytvorili kolekcie zelených očíslovaných teplákových súprav, alebo výrobcovia masiek. Halloween tak pravdepodobne ovládne Squid Game. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button