CestovaniePikošky

Gyeongju je turistickým rajom Južnej Kórei

Južná Kórea má množstvo nádherných miest, ktoré s radosťou vyhľadávajú turisti z celého sveta. Medzi obľúbené patrí aj Gyeongju, ktoré je ľahko dostupné zo Soulu alebo Pusanu. Gyeongju je miestom, ktoré vás prekvapí jedinečnou prírodu, historickými pamiatkami, ale aj úžasnými špecialitami. Pripravili sme si pre vás osem zaujímavostí a tipov na aktivity, ktoré sa v Gyeongju dajú robiť.

1. Palác Donggung a jeho jazierko

Toto kráľovské sídlo zo 7. storočia s jazierkom z dynastie Silla sa odporúča navštíviť vo večerných hodinách, pretože po zotmení sa vo vode odrážajú osvetlené pagody a stromy. Malý komplex je súčasťou národného parku Gyeongju a je obľúbeným miestom na romantické večerné prechádzky.

Palác Donggung (zdroj obrázku: canva.com)
Palác Donggung (zdroj obrázku: canva.com)

2. Prechádzka v čerešňovom sade

Každú jar sa v Gyeongju organizuje festival čerešňových kvetov počas ktorého napĺňajú ružové a biele okvetné lístky vzduch ako konfety vo vánku. Mesto je takmer na nepoznanie, pretože stovky čerešní tvoria nádherné oblúky kvetov. Najkrajšie sú čerešňové stromy počas apríla, ľudia si pod nimi zvyknú robiť pikniky alebo ich obdivovať z pagod.

Prečítajte si aj: 10 Zaujímavostí o Južnej Kórei 

3. Ružová tráva vás prekvapí 

Ak sa rozhodnete navštíviť Cheomseongdae ružová tráva vás rozhodne prekvapí. Ružová tráva, znám ako muhly tráva pôvodne prišla do Kórey z Ameriky, ale stala sa súčasťou záhrad po celej krajine. Jedinečné ružové pole sa nachádza hneď vedľa starovekého kórejského astronomického observatória a vrcholkov hôr, takže si z tohto miesta môžete odniesť naozaj pekné fotografie. 

Ružová tráva v Cheomseongdae (zdroj obrázku: canva.com)
Ružová tráva v Cheomseongdae (zdroj obrázku: canva.com)

4. Ochutnajte sladký chlieb a ryžové víno Gyeongju

V Ázii je zaužívaným pravidlom, že veci, ktoré vyzerajú roztomilo, chutia lepšie. Chlieb Gyeongju známy ako hwangnam-ppang je preto podobný kvetu chryzantémy, na jeho chuť si však budete musieť urobiť názor sami. Na vrchu každého chlebíka je skutočne vytlačený obrázok kvetu a vo vnútri nájdete sladkú plnku z červenej fazule, ktorá pripomína čínske mesačné koláčiky.

Chutný pokrm môžete zapiť aj lahodným ryžovým vínom. História tohto alkoholického nápoja siaha až do roku 1124, kedy bol obľúbeným nápojom kráľov Silla, pre ktorých víno varili v budhistických chrámových dedinách. 

5. Yangdong Folk Village

V dedinke Yangdong môžete vidieť ukážku kórejskej architektúry a domy, ktoré sú staré viac ako 500 rokov. Celá dedina sa nachádza na kopci, z ktorého sú pekné výhľady a vládne tu jedinečná atmosféra. 

Yangdong Folk Village (zdroj obrázku: canva.com)
Yangdong Folk Village (zdroj obrázku: canva.com)

6. Most Woljeonggyo

Most Woljeonggyo je jednou z najnavštevovanejších pamiatok a vystvaný bol ešte za éry Silla. Nádherný je cez deň, ale mimoriadne obľúbeným je najmä vo večerných hodinách, kedy je celý osvetlený. Celý most je vyrobený z dreva a kvôli svojej veľkosti si právom drží titul najväčšieho dreveného mosta v Kórei.  

Most Woljeonggyo (zdroj obrázku: canva.com)
Most Woljeonggyo (zdroj obrázku: canva.com)

7. Národné múzeum Gyeongju

V Gyeongju sa neustále vykopávajú nové artefakty, ktoré sa zvyčajne umiestňujú do Národného múzea Gyeongju. Tu môžete nájsť jedinečné artefakty z éry Silla, vystavená tu je napríklad zlatá koruna, hudobné nástroje v tvare draka, ozdobné puzdro na dýku, bronzové orezávače sviečok a tvár vytesaná do strešnej škridly, ozdoby z chrobákov alebo zlaté náušnice.

8. Vydajte sa na potulky mestom 

Aj napriek tomu, že sa v meste nachádza množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií, niekedy nie je zlý nápad urobiť si deň voľna a jednoducho sa prejsť po meste a objaviť jeho tajné zákutia. V Gyeongju nájdete množstvo zaujímavých kaviarní, reštaurácií a malých obchodíkov, z ktorých si môžete doniesť pekné pamiatky alebo darčeky pre rodinu a známych. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button