Cestovanie

Čerešňový raj v Yeouido parku

Nádherný park na ostrove Yeouido pripomína svojou krásou rozprávku. Pri prechádzke človek úplne stratí pojem o čase a príde na nové myšlienky. Kde sa tento park nachádza, kedy je najlepšie ho navštíviť a aká história sa skrýva za jeho vznikom sa dočítate v článku.

Park nazývaný aj Hangang sa nachádza na ostrove Yeouido v Soule. Ak Vám teda nerobí problém geografia, viete, že Soul je hlavným mestom Južnej Kórei. Park má niekoľko kilometrov a svojim návštevníkom ponúka malebné výhľady. Rozdelený je do štyroch častí: Námestie trávy, Námestie kultúry, Prírodný ekosystémový les a Tradičný kórejský les. Neďaleko neho sa nachádza budova Národného zhromaždenia postavená v 70. rokoch 20. storočia a niekoľko ďalších významných budov. Známou je napríklad Kórejská rozvojová banka. 

Park ponúka svojim návštevníkom krásne miesta (zdroj obrázku: canva.com)
Park ponúka svojim návštevníkom krásne miesta (zdroj obrázku: canva.com)

História vzniku v skratke 

V minulosti sa tu počas japonskej vlády v Kórei nachádzalo celkovo prvé letisko v Soule, ktoré bolo postavené v roku 1924. V 70. rokoch bol park pomenovaný ako park 16. mája, ktorý slúžil ako odkaz na puč prezidenta Park Chung – hee z roku 1961. Tak ako je park známy dnes sa na ňom začalo pracovať v roku 1997. Potiahnutý bol asfaltom a tak ho radi využívajú aj korčuliari alebo cyklisti. Slávnostne bol otvorený v roku 1999. Pokoj, oddych alebo miesto na relax tu môže nájsť naozaj každý. 

Súčasťou parku je aj niekoľko jazier (zdroj obrázku: canva.com)
Súčasťou parku je aj niekoľko jazier (zdroj obrázku: canva.com)

Kedy je najlepšie ho navštíviť? 

Aj napriek tomu, že je ostrov hlavným finančným a investičným okresom bankovníctva v Soule, na jar jeho charakter úplne mení. Môžu za to nádherné stromy čerešní, ktorých kvety kvitnú nad hlavami návštevníkov. Táto nádherná ukážka pestrofarebnosti vydrží na stromoch niekoľko týždňov počas ktorých tento park navštívi najviac ľudí v roku. Jednou z najkrajších oblastí, z ktorej je pohľad na stromy najkrásnejší je ulica Yunjunro. Nachádza sa za budovou Národného zhromaždenia. Celá oblasť je známa malebnou ulicou čerešňových kvetov, ktorej dĺžka je približne 6 kilometrov. Stromy staré tristo až štyristo rokov tu ožívajú farbami a vy úplne prestanete rozumieť tomu, čoho je vlastne naša príroda schopná. Stromy začínajú kvitnúť v apríli, takže ak chcete vidieť túto nádheru, prispôsobte tomu svoju cestu. Každoročne sa koná aj festival kvetov, ktorý bol tento rok kvôli pandemických nariadeniam presunutý do online sveta. 

Návšteva Soulu a okolia

Keďže len kvôli parku a návšteve ostrova Yeouido do Kórey pravdepodobne nepocestujete, je vhodné naplánovať si poriadnu dovolenku. Len samotné mesto Soul ponúka veľké množstvo naozaj zaujímavých miest. Nachádza sa tu niekoľko ďalších krásnych ostrovov ako napríklad ostrov Nami, Modo, Sindo alebo Muuido. Vidieť môžete krásne pláže, odviesť sa na trajekte a vychutnať si úžasné miestne jedlo. Trhoviská Gwangjang alebo rybí trh Noryangjin vás prekvapia pestrým výberom rozličných druhov jedál. 

Trhovisko Gwangjang (zdroj obrázku: canva.com)
Trhovisko Gwangjang (zdroj obrázku: canva.com)

Zaujímavou je aj dedina Heyri, ktorá je plná umenia, galérií a múzeí. Okrem nej tiež môžete navštíviť aj dedinky Ihwa alebo Bukchon Hanok. Úžasné observatórium môžete navštíviť v najvyššej veži Soulu s názvom Soul Sky Tower a krásne výhľady ponúka aj veža Namsan. 

Veža Namsan (zdroj obrázku: canva.com)
Veža Namsan (zdroj obrázku: canva.com)

Ak sa rozhodnete navštíviť aj iné mestá okrem Soulu, určite vám odporúčame napríklad Busan. Je druhým najväčším mestom Kórei a patrí medzi tie najnavštevovanejšie. Dobrodružným turistom bude vyhovovať návšteva mesta Danyang a pre tých, ktorí chcú vidieť niečo tradičné je vhodnou voľbou mesto Andong. To dokonca navštívili aj anglická kráľovná Alžbeta. Možností je naozaj veľa a je len na vás aký dlhý čas sa v tejto prekvapivo krásnej krajine rozhodnete zdržať. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button