Pikošky

Aj váš muž neznáša nakupovanie? V Šanghaji vymysleli úschovne pre mužov

Konečne niekto myslel aj na mužov, ktorí neznášajú nakupovanie. Čínsky obchodný dom Global Harbour Mall v Šanghaji prišiel s jedinečným riešením ako zabaviť mužov počas dlhých nákupov. Aké výhody prinášajú úschovne pre mužov a aká je ďalšia vízia obchodného domu?

Sklad pre manželov 

Presne takýto názov dostali novovzniknuté malé priestory, v ktorých si môžu muži oddýchnuť počas nakupovania. V miestnosti sa nachádza pohodlné kreslo, dostupný je bohatý výber filmov a počítač s veľkou obrazovkou, na ktorom je možné hrať hry z 90. rokov. 

Ako vyzerá “sklad pre manželov” v reálnej prevádzke? 

Reakcie zákazníkov sú rôzne

Reakcie mnohých mužov na túto novinku sú veľmi pozitívne a okamžite si ju zamilovali. Miesto nakupovania, ktoré mnohí tak neznášajú môžu na svoje drahé polovičky čakať hraním videohier alebo sledovaním filmov. Nočná mora z nakupovania sa tak okamžite mení na splnený sen. 

Pozitívne reakcie sa spájajú najmä so zážitkom z hrania hier a výnimočnosti, ktorú mužom dodáva sklenená kabína. Jeden z mužov sa vyjadril, že mu hranie pripomenulo chodenie do školy a jeho mladosť. 

Ako to však býva, kým niektorí sa z nového nápadu tešia, iní mu nevedia prísť na chuť. Známa je napríklad reakcia jedného muža, ktorý vraj po pár minútach hrania hry v presklenej miestnosti zostal spotený a chýbala mu možnosť klimatizácie. 

Iní sa z nápadu vysmievajú a nedokážu pochopiť, prečo by niekto navštevoval nákupné centrum, keď hrať hry a sledovať filmy môžu aj doma. Nový nápad skladu pre manželov tak ihneď rozdelil ľudí na dva tábory, ktorí naň majú rozdielne názory. 

Nie každý je z nového nápadu nadšený (zdroj obrázku: CTITV News)
Nie každý je z nového nápadu nadšený (zdroj obrázku: CTITV News)

Aké sú ďalšie plány nákupného centra? 

Aj napriek niektorým negatívnym komentárom sa nový nápad stretol s veľkým úspechom. Sklady pre manželov sú často plne obsadené mužmi, ktorí nakupovanie radi vymenia za možnosť sledovania filmu alebo hrania videohier.

Cieľom tejto novinky je okrem zabavenia mužov aj prilákanie úplne nových zákazníkov. Sklady pre manželov tak môžu ovplyvniť nielen nákupné rozhodovanie mužov, ale aj žien, ktoré budú radšej nakupovať v obchodnom centre, v ktorom budú ich muži spokojní, oddýchnutí a dajú im viac priestoru na nakupovanie.  

Podľa portálu Ladbible, ktorý o tejto novinke informoval ako prvý plánuje nákupné centrum túto službu v najbližšej dobe spoplatniť, čo jej však pravdepodobne vôbec neuberie na popularite. 

Je teda otázkou času, kedy sa netradičným nápadom inšpirujú nielen čínske, ale aj ďalšie zahraničné obchodné centrá. Čo si o tomto nápade myslíte vy? Prijali by ste možnosť oddýchnuť si od nakupovania alebo celý nápad považujete za zbytočný. Podeľte sa s nami o váš názor do komentáru. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button