Pikošky

5 Netradičných svadobných rituálov, ktoré vás šokujú

Iný kraj, iný mrav. Aj tak by sme si mohli vysvetliť tieto netradičné svadobné tradície, ktoré sa realizujú v ázijských krajinách. Akým poverám veria ľudia v Ázii a aký majú význam niektoré netradičné zvyky? Vybrali sme pre vás päť najzaujímavejších.

Filipíny – Netradičný tanec mladomanželov 

Nevesta so ženíchom sa na Filipínach počas svadby poriadne nabalia. Súčasťou svadobnej hostiny je tradícia počas ktorej mladomanželia tancujú a hostia na nich pripínajú peniaze. Tie končia na šatách, vlasoch, či dokonca v ponožkách. Netradičná “hra” prebieha kým pesnička neskončí a zapojiť sa môže ktokoľvek z pozvaných. 

India – ženy sa musia zbaviť prekliatia svadbou so stromom 

Nech vám znel nadpis akokoľvek absurdne, skutočne je pravdivý. Avšak, za strom sa nemusia vydať všetky ženy v Indii, táto tradícia sa dodržiava len v niektorých jej častiach a platí len pre ženy narodené v období, kedy bol Saturn a Mars pod siedmym domom. Práve tieto ženy sú považované za prekliate a verí sa, že po svadbe rýchlo ovdovejú. Aby sa zákerná veštba nenaplnila, počas obradu Kumbh Vivavh sa nevesty vydávajú za strom, vďaka čomu sa zbavia prekliatia. 

Ľudia veria, že svadba zbaví nevestu neprkliatia (zdroj obrázku: canva.com)
Ľudia veria, že svadba zbaví nevestu neprkliatia (zdroj obrázku: canva.com)

Malajzia – 3 dni bez návštevy WC prinášajú šťastie 

V Malajzii žije kmeň Tidong v ktorom sa dodnes ctí veľmi netradičný zvyk. Novomanželov po svadbe odvedú do špeciálnej komnaty kde spolu tri dni žijú a zároveň nemôžu použiť toaletu. Na celý priebeh dohliada skupiny ľudí, ktorá im dodáva jedlo i vodu, avšak vo veľmi malých množstvách, aby mladomanželia nemuseli navštíviť toaletu. 

Viete si predstaviť 3 dni bez možnosti použitia toalety? (zdroj obrázku: canva.com)
Viete si predstaviť 3 dni bez možnosti použitia toalety? (zdroj obrázku: canva.com)

Členovia kmeňu veria, že ak pár vydrží nenavštíviť toaletu počas celých troch dní, znamená to, že ich manželstvo bude šťastné a dlhotrvajúce. V prípade, že jeden z nich poruší túto tradíciu a rozhodne sa použiť toaletu, manželstvo nebude mať dlhú trvácnosť. Tradícia sa v kmeni stále dodržiava a ľudia jej pripisujú veľký význam. 

Južná Kórea – ženícha na svadobnú noc treba rázne pripraviť

Prvá svadobná noc je veľmi dôležitá a v každej kultúre sa jej prikladá iný význam. Všeobecne je však považovaná za veľmi dôležitú a preto je potrebné, aby sa na ňu nevesta so ženíchom pripravili. V Južnej Kórei majú pre ženícha pripravený špeciálny ceremoniál, ktorý ho má na prvú noc s manželkou poriadne pripraviť. Zúčastňujú sa ho aj jeho kamaráti, ktorí ho chytia, zviažu, vyzujú a následne mu jeden z dobrovoľníkov bambusovou palicou dá pár rán po odhalených chodidlách. 

India – ryby plávajúce spolu sú dobrým znamením

Kým u nás po svadobnom obrade niektoré páry púšťajú krásne biele holubice, v Indii majú iný zvyk. V Indickom štáte Manipur počas tradičnej svadobnej hostiny ženích s nevestou vypustia do rybníka dve ryby. Ak spolu začnú plávať, znamená to, že aj ich manželstvo bude dobré. 

Ak ryby plávajú spolu je to dobré znamenie (zdroj obrázku: canva.com)
Ak ryby plávajú spolu je to dobré znamenie (zdroj obrázku: canva.com)

Aké svadobné tradície poznáte vy? Podeľte sa s nami o vaše zážitky zo slovenských, či zahraničných svadieb v komentári. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button