KultúraCestovaniePikošky

Zábava ako z filmu. Pri návšteve Japonska nesmiete vynechať tematické parky – 1. časť

Tematické parky a zábavné parky sú jedným z najnavštevovanejších miest v Japonsku. Ponúkajú exkluzívne atrakcie a tovar, ktorý nikde inde nekúpite. V dnešnom článku si predstavíme prvých päť, ktoré milujú nielen turisti, ale aj domáci. 

Tokio Disneyland

Založila ho spoločnosť Walt Disney Imagineering v roku 1983 a doteraz ho navštívilo viac ako 170 miliónov návštevníkov, čo z neho robí tretí najnavštevovanejší zábavný park na svete. Skladá zo 7 oblastí s rôznymi témami s atrakciami, predstaveniami, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. Park je často označovaný za „čarovné kráľovstvo“, v ktorom sa návštevníci cítia akoby sa nachádzali v rozprávkovom svete.

Spolu s Tokyo DisneySea tvorí Tokyo Disney Resort, ktorý je najväčším svetovým zábavným parkom, zahŕňajúci aj nákupné centrá a hotely. Zaujímavosťou je, že TOKYO Disney Resort sa v skutočnosti nenachádza v Tokiu, ale 40 kilometrov od neho, v prefektúre Čiba.

Tokio DisneySea

Otvorený bol v roku 2001 a nachádza sa hneď vedľa Tokio Disneyland ako súčasť rezortu Tokyo Disney Resort. Park je inšpirovaný oceánskymi príbehmi a legendami a má 7 oblastí s tematikou vody ako je prístav, lagúna, nábrežie, delta a ďalšie.

Tokio DisneySea bol postavený s myšlienkou osloviť viac dospelých a párov, zatiaľ čo hlavným cieľom Tokio Disneyland je mladšia generácia a rodiny. V parku je niekoľko vychytených reštaurácií a hostia si môžu vychutnať aj alkoholický nápoj, či romantické večerné osvetlenie. Spolu s tokijským Disneylandom ponúka park v obchodoch obmedzené množstvo oficiálneho tovaru a nakupovanie je jednou z hlavných aktivít v tomto parku.

Universal Studios Japan

Universal Studios Japan alebo USJ je jedným zo štyroch zábavných parkov Universal Studios na svete. Bol otvorený v roku 2001 a nachádza sa na nábreží mesta Osaka, druhého najväčšieho mesta v Japonsku. Park má množstvo atrakcií, ktorých témami sú slávne filmy ako Harry Potter, Mimoni, Jaws, Spider-Man, Jurský park a ďalšie, ako aj dynamické živé vystúpenia.

(zdroj obrázku: flickr/Mulberry24)
(zdroj obrázku: flickr/Mulberry24)

Park každoročne otvára brány pre približne 8 miliónov návštevníkov, čo z neho robí štvrtý najnavštevovanejší zábavný park na svete. 

Fuji Q Highland

Ak hľadáte adrenalín a máte radi strašidelné a vzrušujúce jazdy, tak je Fuji Q Highland dokonalým lunaparkom, ktorý môžete navštíviť. Park vlastní niektoré z rekordných horských dráh a množstvo dobrodružných atrakcií a jázd. Nachádza sa na úpätí hory Fudži, čo zaručuje krásny výhľad a scenériu. 

Kolotoče v zábavnom parku Fuji Q Highland (zdroj obrázku: flickr/Dick Thomas Johnson)
Kolotoče v zábavnom parku Fuji Q Highland (zdroj obrázku: flickr/Dick Thomas Johnson)

Sanrio Puroland

Sanrio Puroland  je krytý zábavný park, ktorý sa nachádza v Tama City v Tokiu. Je venovaný roztomilým a rozkošným postavám Sanrio vrátane Hello Kitty, ktorú ľudia milujú po celom svete. Nájdete tu aj množstvo tematických jázd, atrakcií a živých vystúpení populárnych postavičiek.

(zdroj obrázku: flickr/Agustin Rafael Reyes)
(zdroj obrázku: flickr/Agustin Rafael Reyes)

Reštaurácia a kaviareň tu navyše ponúka jedlá s tematikou postáv a dezerty, ktoré sú medzi návštevníkmi veľmi populárne. Tama City je predmestie Tokia a je prístupné do 30 minút od centra mesta a keďže je zábavný park krytý, navštíviť ho môžete aj v daždivom dni.

Veronika Hubinská

Mám 23 rokov, študujem žurnalistiku a okrem ázijskej kultúry sa zaujímam aj o ekológiu či zdravý životný štýl. Rada cestujem, počúvam dobrú hudbu, venujem sa literatúre a písaniu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button