Tech

LG opäť prekvapilo svojich fanúšikov. Respirátor, aký svet ešte nevidel

Aj napriek tomu, že LG ukončilo výrobu smartfónov neznamená to, že sa vývoj zastavil aj v inovácií ďalších elektronických zariadení. Len nedávno spoločnosť prekvapila keď na trh uviedla vylepšenú verziu svojho elektronického respirátoru LG PuriCare Air Purifier, ktorého funkcie sú porovnateľné s čističkou vzduchu.

Respirátor s množstvom funkcií 

Tento rok nesie nový model názov PuriCare Warable Air Puriffer. Opäť má vetracie motorčeky pre čistenie vzduchu, ich dizajn sa však zmenil. V porovnaní s minulým rokom vyzerajú menšie a hlavne sú ľahšie. Veľkou novinkou je však pridanie reproduktorov a mikrofónu naviac. Celkovo tento respirátor pripomína prenosnú čističku vzduchu, ktorá svojim tvarom vyzerá ako mohutnejší respirátor. Vyrobený nie je z klasických látkových materiálov, ale plastu. K čisteniu vzduchu sú využívané vymeniteľné HEPA filtre typu H13, ktoré sú podobné tým v domácich čističkách vzduchu. 

Výhodou tohto typu respirátora je, že čistý vzduch dýcha nielen osoba, ktorá ma respirátor nasadený, ale vzduch sa čistí aj pri výdychu. To znamená, že na rozdiel od klasických respirátorov s jednosmerným filtrom je tento typ pre ochranu okolia lepším riešením. Okrem toho je v respirátore umiestnený aj mikrofón, ktorý zosilňuje hlas hovoriaceho. 

Ukážka filtru (reprofoto youtube.com/Unbox PH)
Ukážka filtru (reprofoto youtube.com/Unbox PH)

Ako to celé funguje? 

Vstavaný senzor dokáže rozpoznať dýchací cyklus užívateľa a objem vdychovaného vzduchu. Podľa toho sa upravuje rýchlosť duálnych ventilátorov, ktoré sú radené v troch stupňoch. Pri vdychovaní sa ventilátory automaticky zrýchlia, aby mohli nasávať vzduch. Pri výdychu sa naopak spomalia, aby bolo dýchanie menej namáhavé. 

Celkový tvar respirátora je navrhnutý podľa analýzy mnohých tvárí. LG sa snažilo navrhnúť masku tak, aby sedela väčšine užívateľov. Najdôležitejšími časťami, na ktoré sa spoločnosť zamerala bolo utesnenie v okolí nosa a brady, tak aby nevyčistený vzduch neunikal mimo filtre. Vývojári tiež kládli dôraz na pohodlné nosenie respirátora a možnosť zamenenia gumičiek, ktoré sa dávajú okolo uší. 

Čo obsahuje balenie? 

Samotné zariadenie obsahuje vstavanú batériu s kapacitou 1000 mAh, ktorá má výdrž až 8 hodín, pri slabšej prevádzke. Pri maximálnom zaťažení vydrží batéria 2 hodiny. Okrem respirátora obdržia záujemcovia v balení aj špeciálne púzdro. To obsahuje ultrafialové LED diódy, ktoré zbavia respirátor škodlivých mikróbov a zároveň sa v púzdre môže respirátor nabíjať. K respirátoru je vyvinutá aj špeciálna aplikácia LG ThinQ, ktorá užívateľa informuje o nutnosti výmeny HEPA filtru. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button