Aktuálne

Drží Kim Čong-un diétu alebo je chorý? Jeho vychudnutá postava vyvolala množstvo otázok

Snáď nikto nepreslávil Severnú Kóreu viac ako Kim Čong-un, ktorý je v Severnej Kórei rovnako výstrednou postavou ako v Rusku Putin. O vláde Kim Čong-una a jeho správaní sa ročne napíšu tisíce článkov, ktoré sa teraz zamerali na jeho vzhľad. Nedávno obleteli svet fotografie zo sadadnutia vládnucej Kórejskej strany práce, na ktorých vyzerá Kim Čong-un omnoho chudší. Rozdiel vo váhe spred niekoľkých mesiacov je vidieť na prvý pohľad a tak každého zaujíma čo sa s Kim Čong-unom deje.

Medializované zmeny váhy 

Celú situáciu zmedializoval server NK News, ktorý na zmeny v Kim Čong-unovej váhe upozornili celý svet. Rozdiely sú vidieť najmä pri porovnaní starých fotografií spred niekoľkých mesiacov, ale aj veľkosti remienku hodiniek, ktoré Kim Čong-un nosí. Tie teraz totiž kvôli tenšiemu zápästiu zapne omnoho viac. Správa sa okamžite stala senzáciou a všetci začali špekulovať o možnej príčine. 

Čo je príčinou straty váhy? 

Táto otázka trápi snáď každého obyvateľa Severnej Kórei, ale aj mnohých ďalších ľudí. Oficiálne na ňu odpovedať nedokáže nikto, ale špekulácií je naozaj mnoho. Jedna z teórií hovorí o tom, že Kim Čong-un stratou svojej váhy reflektuje utrpenie svojho obyvateľstva, nakoľko Severná Kórea aktuálne trpí nedostatkom potravín. Väčšina teórií sa však prikláňa k tomu, že si Kim Čong-un uvedomil svoj nezdravý životný štýl a začal s diétou. Nikto presne netuší aká je jeho výška a váha, ale ešte pred schudnutím sa jeho váha odhadovala na približne 140 kg, pričom každý rok vládnutia pribral približne 6 až 7 rokov. Trpel teda veľkou nadváhou, ktorá môže v budúcnosti veľmi ovplyvniť jeho zdravie. 

V roku 2011 zomrel jeho otec Kim Čong-li pravdepodobne na infarkt a tak je dosť možné, že sa jeho syn konečne rozhodol niečo so svojou obezitou robiť. Nie je to tak dávno, čo na dlhé týždne zmizol z očí verejnosti a niektorí dokonca špekulovali o jeho smrti alebo možnej operácií srdca. Žiadne z uvedených správ sa však nepotvrdili. 

Iné zdroje polemizujú o tom, či bola diéta naozaj dobrovoľná alebo bola priamym nariadením lekárov, kvôli zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu severokórejského vodcu. Niektorí sa dokonca prikláňajú k teórií, že vôbec o diétu nešlo, ale za úbytok váhy môže zatiaľ neznáma choroba. 

Zatiaľ však vo všeobecnosti ide len o dohady, ktoré vôbec neboli potvrdené. Známymi faktami zatiaľ len zostáva, že výzor Kim Čong-una sa zmenil, ale jeho príčiny nie sú známe. Či teda bude v úbytku váhy pokračovať a ako dlho bude vládnuť, je zatiaľ otázne. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button