KultúraPikošky

Pokémon Go – 10 absurdností, ktoré vás určite prekvapia

O tom, že Pokémoni majú svoju stálu základňu fanúšikov aj po dvadsiatich rokoch sa tvorcovia presvedčili okamžite. Aplikáciu Pokémon Go si stiahli milióny ľudí na celom svete. Užívatelia si môžu splniť svoj detský sen o chytaní pokémonov. Aplikácia je dostupná pre IOS aj Android a umožňuje používateľom loviť pokémonov v skutočnej realite. Častokrát sa do aplikácie ľudia ponoria natoľko, že na skutočnú realitu úplne zabudnú. Potom dochádza k rôznym absurdnostiam, ktoré vás určite prekvapia. 

  • Nick Johnson 

Prvenstvo v tejto hre patrí určite Nickovi Johnsonovi. Mužovi, ktorý si splnil svoj veľký sen. Aplikácia Pokémon Go ovládla v roku 2016 svet. Milióny ľudí po celom svete hľadali vo svojom okolí pokémov prostredníctvom aplikácie. Celkovo je možné zozbierať v aplikácií 151 pokémonov. Čím je ale Nick taký výnimočný? Ak chcete mať naozaj všetkých pokémonov, musíte kvôli nim precestovať kus sveta. Nick Johnson sa chopil tejto výzvy. Našiel si sponzorov, ktorí mu zaplatili jeho cestu po svete a ako prvému sa mu podarilo zozbierať všetkých pokémonov. Môže to zniesť síce bizardne, ale do dejín sa rozhodne zapísal.

  • Hranie dostalo mladíka do väzenia

O tom, že v Rusku je možné úplne všetko vás presvedčí aj mladík Ruslan Sokolovskij. Hre Pokémon Go prepadol natoľko, že asi úplne zabudol na to, kde sa pri jej hraní nachádza. Navštívil chrám v Jekaterinburgu a nahral video ako v ňom loví pokémonov. Za jeho skutky sa na neho vzniesla vlna kritiky. Okrem toho mu bol udelený trest podmienečného väzenia na 3,5 roka.

  • Vodička električky chytala pokémonov za jazdy 

V Prahe mali ľudia o zážitok postarané. Jeden z cestujúcich totiž na svoj mobil odfotil vodičku električky ako sa počas jazdy venuje aplikácií Pokémon Go. Ako žart to zverejnil na svojej sociálnej sieti a ihneď sa na vodičku zniesla vlna kritiky. Mnohí ľudia jej správanie považujú za detinské a najmä životy ohrozujúce. Vzniknutú situáciu začal ďalej riešiť jej zamestnávateľ a polícia.

  • Našla sa mŕtvola 

Mladá žena Shayla Wigginsová zo štátu Wyoming našla pri hľadaní pokémonov mŕtve telo. To ležalo v rieke Big Wind. Išlo o mŕtveho muža, ktorý podľa polície nezahynul násilnou smrťou. 

Pokémon Go obláznil celé rodiny (reprofoto The official Pokémon Youtute Channel)
Pokémon Go obláznil celé rodiny (reprofoto: The Official Pokémon Youtute Channel)
  • Z domu majú telocvičňu pre pokémonov

Ak si myslíte, že niekoho napadlo založiť doma telocvičňu pre pokémonov určite sa to nestalo v tomto prípade. Boon Sheridan si kúpil nový dom a neskôr na to si stiahol aplikáciu Pokémon Go. Na jeho počudovanie zistil, že je jeho dom označený ako telocvičňa pokémonov. Za niekoľko dní mu pred dom začali chodiť ľudia s telefónmi v ruke, ktorí tu trénovali svojich pokémonov. Boon berie celú situáciu s nadhľadom no udivuje ho fakt, že niekto bez jeho vedomia môže kohokoľvek majetok premeniť na niečo iné prostredníctvom aplikácie.

  • V Bostone vytvorili mapu s pokémonmi 

Na Google mapách môžu nadšenci aplikácie Pokémon Go nájsť špeciálne Pokéstopy a telocvične. Boston však prišiel s obrovskou novinkou. Pre fanúšikov Pokémon Go vytvorili špeciálnu mapu, ktorá už obsahuje viac ako 500 pokémonov. Vyznačené sú na nej miesta, kde by ste mali nájsť vybrané druhy pokémonov.

  • Dvaja muži spadli z útesu 

To, že sa pri hraní tejto hry porušujú mnohé zákony svojim činom dokázali aj dvaja muži z Kalifornie. Tí ignorovali zákazové značky, oplotenie a vstúpili na cudzí pozemok. Pri pozeraní do telefónu a honbou za pokémonmi prestali sledovať terén pod nohami. Obaja muži padli z útesu, no podarilo sa im prežiť. Ich prípad sa stal príkladom a výstrahou pre ostatných.

  • Šialenstvo v Central parku 

New York je známy svojim obrovským Central parkom. Extrémny nápor ľudí však zažil prvýkrát, keď sa do neho nahrnuli tisícky ľudí s mobilnými telefónmi v rukách. Túto nezvyčajnú situáciu mala na svedomí aplikácia Pokémon Go. V Central parku sa totiž objavil vzácny pokémon. Toho chcel uloviť snáď každý v okruhu niekoľko kilometrov. Správa na sociálnych sieťach sa šírila rýchlosťou svetla. Ľudia z celého New Yorku prišli do Central parku, aby tohto pokémona ulovili. Výsledkom tejto akcie bol dopravný chaos, pár úrazov a narastajúca panika.

Pokémon Go vyvolal vo svete paniku (reprofoto The official Pokémon Youtute Channel)
Pokémon Go vyvolal vo svete paniku (reprofoto: The Official Pokémon Youtute Channel)
  • Nezodpovední rodičia

Tak sa dá nazvať manželský pár z Arizony. Ten nechal po dobu 90 minút svojho syna samého pred domom. Plačúceho chlapca našiel sused, ktorý okamžite zavolal miestne úrady. A kde mal chlapec rodičov? Najskôr sa vyhovárali,že ho len odložili a išli po benzín, no neskôr priznali, že podľahli hľadaniu pokémonov. Súd im odobral dieťa z opatery.

  • Malí pacienti chytajú pokémonov

Sila aplikácie Pokémon Go sa rozrástla raketovou rýchlosťou do celého sveta. Tak ako v niektorých prípadoch pôsobí negatívne, v iných naopak robí obrovskú radosť. Jedným z dôkazov sú deti v nemocniciach. Tie častokrát nemajú v nemocnici priestor pre zábavu a tak je pre nich chytanie pokémonov úžasným spestrením dňa. Radosť z ich zábavy má aj personál v nemocniciach, pretože mnohým deťom táto aktivita vrátila úsmev na pery.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button