Tech

Čínsky výrobca sa inšpiroval spoločnosťou Apple. Prvá magnetická nabíjačka pre Android je kópiou technológie MagSafe

Nie je žiadnou novinkou, že výrobky americkej spoločnosti Apple bývajú často skopírované inými výrobcami. Najčastejšie sa snaží konkurencia Applu priblížiť “podobným” vzhľadom smartfónov, obrazoviek, fotoaparátov a dokonca aj dizajnom hodiniek. Tento mesiac však portál Engadget predstavil niekoľko noviniek spoločnosti Realme, ktoré sú akýmsi vylepšením výrobkov spoločnosti Apple.

Magnetická nabíjačka MagDart pre Android bude výkonnejšia 

Vlajkovou loďou novej produktovej línie spoločnosti Realme, ktorá patrí pod čínskeho giganta Oppo je špeciálna magnetická nabíjačka MagDart. Nielen nápadom a dizajnom, ale aj názvom sa pravdepodobne spoločnosť Realme inšpirovala u spoločnosti Apple. 

Tradičný dizajn, ktorý pripomína puk je takmer totožný s nabíjačkou MagSafe od Apple. Jej označenie je MagDart 15 W, ale je o takmer 27% tenšia ako konkurenčná MagSafe. Odhaduje sa, že za 90 minút dokáže nabiť 4500 mAh batériu.  

Spoločnosť Realme svojimi novinkami predbehla konkurenciu (zdroj obrázku: Realme)
Spoločnosť Realme svojimi novinkami predbehla konkurenciu (zdroj obrázku: Realme)
(zdroj obrázku: Realme)
(zdroj obrázku: Realme)

Spoločnosť Realme však predstavila viac ako jednu nabíjačku a v tejto oblasti priniesla obrovskú inováciu. Androidy majú vďaka spoločnosti Realme úplne prvú magnetickú bezdrôtovú nabíjačku, ktorá je zároveň najrýchlejšou magnetickou nabíjačkou na trhu. Jej výkon je 50 W a dopĺňa ho rýchle káblové nabíjanie SuperDart s výkonom 65 W. Najvýkonnejšia magnetická nabíjačka od spoločnosti Realme dokáže nabiť 4500 mAh batériu už za 54 minút. Doplnená je o ventilátor, kvôli aktívnemu chladeniu, ktoré je nutné kvôli jej vysokému výkonu. Realme má teda hneď dve nové výkonné magnetické nabíjačky, ktoré si budú môcť majitelia androidov zadovážiť. 

Ďalšie novinky Realme inšpirované spoločnosťou Apple

K magnetickej nabíjačke predstavila spoločnosť Realme aj ďalšie vychytávky. Jednou z nich je powerbanka MagDart, ktorá slúži ako stojan pre bezdrôtové nabíjanie. Telefón sa tak dá pri nabíjaní spolu s powerbankou držať súčasne. Zaujímavou novinkou je aj karbonový obal Realme GT s MagDart modulom, ktorý umožní jeho nabíjanie. 

Novinky (zdroj obrázku: Realme)
Novinky (zdroj obrázku: Realme)

Prekvapením je aj magnetická peňaženka MagDart Walett, ktorá sa pomocou magnetu pripína na zadnú stranu smartfónu. Vyrobená je z kvalitnej vegánskej kože a majiteľom ponúka tri priehradky, ktoré sú určené na karty. Od konkurencie sa odlišuje najmä stojanom, ktorý sa samozrejme dá rýchlo zložiť. 

Novinkou je aj vyklápacie svetlo a magnetická peňaženka (zdroj obrázku: Realme)
Novinkou je aj vyklápacie svetlo a magnetická peňaženka (zdroj obrázku: Realme)

Medzi ďalšie novinky patrí aj MagDart Beauty Light, ktoré ocení každý milovník selfie. Ide o vyklápacie kruhové svetlo, ktoré pozostáva zo 60 mini LED diód. Jas a teplota farby je nastaviteľná a tak táto vychytávka vyhovie aj tým najnáročnejším zákazníkom. Svetlo je pripevnené o zadnú stranu smartfónu magnetom a jednoducho sa vyklápa. Vhodné je nielen pri fotení, ale aj natáčaní videí. 

Zatiaľ sa spoločnosť Realme nevyjadrila kedy budú zariadenia kompatibilné s technológiou MagDart uvedené na trh. Už teraz je však jasné, že Androidom sa otvorili úplne nové možnosti.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button