Cestovanie

Aké zaujímavé miesta ponúka návštevníkom Okinawa

V Japonsku sa nachádza veľa nádherných miest. Jedným z nich je aj prefektúra Okinawa. V tomto článku nájdete skvelé tipy na krásne miesta, ktoré by ste v nej mohli navštíviť. 

Najjužnejšia japonská prefektúra Okinawa je tvorená stovkami malých ostrovov tvoriacich reťaz dlhú viac ako 1 000 kilometrov. Tá sa tiahne od ostrova Kjúšu až po Taiwan. Hlavným mestom prefektúry je Naha. Pojmom prefektúra sú v Japonsku označené najvyššie oficiálne administratívne jednotky. Celkovo ich je v Japonsku 47. 

Mesto Naha (zdroj obrázku: canva.com)
Mesto Naha (zdroj obrázku: canva.com)

Východiskovým bodom je pre väčšinu ľudí Okinawa Honto. Ide o najväčší ostrov celej prefektúry. História odhaľuje, že sa tu v minulosti počas druhej svetovej vojny nachádzala americká vojenská základňa. Základňa funguje dodnes a slúži najmä na letecké nácviky. Hlavným mestom je Naha a okrem vojenského pozadia tu nájdete množstvo atrakcií

Okinawa World ponúka svojim návštevníkom ukážku nádherného podmorského sveta (zdroj obrázku: canva.com)
Okinawa World ponúka svojim návštevníkom ukážku nádherného podmorského sveta (zdroj obrázku: canva.com)

Jednou z atrakcií, ktorú by ste mali určite navštíviť je Okinawa World. Ide o tématický park, ktorý zahŕňa aj jaskyňu Gyokusendo. Dlhá je 900 metrov a nachádza sa v nej množstvo stalagmitov a stalaktitov. Ďalšou z atrakcií je Okinawa Churaumi Aquarium. Je súčasťou parku Ocean Expo a známa je najmä pre obrovskú nádrž, ktorá má 7 000 metrov kubických. Prehliadka podmorského sveta zahŕňa napríklad korytnačky alebo žraloky. Obľúbenou atrakciou je aj hrad Shuri, ktorý je pamiatkou architektúry gusuku. Budova hradu bohužiaľ nie je pôvodná, ale aj tak vás svojou stavbou určite zaujme. 

Hrad Shuri (zdroj obrázku: canva.com)
Hrad Shuri (zdroj obrázku: canva.com)

V prípade, že ste milovníkom potápania určite navštívte ostrov Yonaguni. Ten je známy pre svoje úžasné podmorské zrúcaniny. Niektoré z nich sú staré približne 8 000 rokov. Ak miesto potápania uprednostňujete radšej turistiku navštívte ostrov Iriomote. Známy je svojou hustou džunglou a možnosťami prechádzok. Taktiež je tu možné vybrať sa kajakom okolo ostrova. Zaujímavým je aj ostrov Nagannu, ktorý je známy nádhernými čistými piesočnatými plážami. Ak túžite len relaxovať, tento ostrov je správnou voľbou. Ostrovy si obľúbili aj mnohí surferi a preto ak chcete surfovanie vyskúšať, vlny okolo ostrovov sú na to ako stvorené. 

Aj takéto krásne zábery sa záujemcom naskytnú pri potápaní (zdroj obrázku: canva.com)
Aj takéto krásne zábery sa záujemcom naskytnú pri potápaní (zdroj obrázku: canva.com)

Videli ste už naživo veľrybu? Okinawa vám dá priestor. Od januára do marca v oblastiach Okinawi plávajú vo vodách na južnom pobreží vráskavce dlhoplutvé, ktoré migrujú z Aljašky do Japonska. Najlepšie sa sledujú z Keramských ostrovov, kde si môžete rezervovať prehliadku. Okrem výletov za veľrybami sú ostrovy Okinawi známe aj pre rybolov. V prípade, že milujete lov rýb určite si tu prídete na svoje. 

Hadí alkohol je dostupný v mnohých pouličných stánkoch (zdroj obrázku: canva.com)
Hadí alkohol je dostupný v mnohých pouličných stánkoch (zdroj obrázku: canva.com)

Pri návšteve Okinawi určite vyskúšajte typický hadí alkohol. Nájdete ho na mnohých trhoviskách a predávajú ho najmä domáci. Vyrobený je z hadov a považovaný je za naozajstnú lahôdku. Okrem alkoholu určite vyskúšajte aj okinawskú kuchyňu. Podobná je tej na Taiwane, pričom bravčové mäso je základom väčšiny jedál. Častou prísadou sú fialové sladké zemiaky a horký melón. Nakoľko ide o tropickú časť Japonska môžete ochutnať aj rôzne lahodné tropické druhy ovocia ako napríklad papáju, dračie ovocie alebo kalamansi. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button