CestovaniePikošky

5 miest v Japonsku, ktoré vám vyrazia dych

Japonsko je obrovským lákadlom pre turistov z celého sveta a svojim návštevníkom ponúka množstvo jedinečných miest, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Pozrite si náš zoznam piatich unikátnych miest v Japonsku, ktoré by na vašom cestovateľskom zozname určite nemali chýbať.

 

Kvetinový tunel z vistérií 

 

V záhrade Kawachi Fuji sa v období od apríla do mája naskytne návštevníkom nádherný pohľad na rozkvitnuté vistérie, ktoré vytvárajú jedinečný farebný tunel plný kvetov. Po celý rok tvoria tunel len konáriky, ale na jar sa všetky vistérie rozkvitnú a zaplavia steny a stropy tunela bielymi, ružovými a fialovými kvetmi. 

 

Kvetinový tunel z vistérií (zdroj obrázku: canva.com)
Kvetinový tunel z vistérií (zdroj obrázku: canva.com)

 

Bambusový les Sagano

 

V blízkosti japonského mesta Kjóto leží nádherný bambusový les, ktorý je skutočnou oázou pokoja, ak sa v ňom práve nenachádza veľa turistov. Cez les vedie chodník, ktorý návštevníkov prevedie jeho zákutiami. Slnečné lúče prenikajú cez nekonečné stĺpce bambusov a tichý šum vetra vytvára atmosféru, ktorá zasiahne každého svojou jedinečnou krásou.

 

Bambusový les Sagano (zdroj obrázku: canva.com)
Bambusový les Sagano (zdroj obrázku: canva.com)

 

Vodopád Nači 

 

Jeden z najslávnejších vodopádov v Japonsku je bezpochyby Vodopád Nači, často chybne považovaný za najvyšší vodopád krajiny. Vodopád Nači má výšku „len“ 133 metrov, zatiaľ čo vodopád Hannoki dosahuje impozantných 497 metrov. Nači však exceluje v kráse svojej scenérie, nie vo svojich rozmeroch. K vodopádu vedie aj pútnická cesta, ktorá vedie okolo veľkolepého chrámu, zapísaného v zozname svetového dedičstva UNESCO.

 

Kamenné postavičky v Otagi Nenbutsu-Ji, Kjóto (zdroj obrázku: canva.com)
Kamenné postavičky v Otagi Nenbutsu-Ji, Kjóto (zdroj obrázku: canva.com)

 

Kamenné postavičky v Otagi Nenbutsu-Ji, Kjóto

 

Na severozápade Kjóta, v odľahlej štvrti Sagano leží staroveký budhistický chrám, ktorý pochádza ešte z obdobia Heian. Jeho časti prežili povodne, tajfúny, či chátranie, ktorým boli vystavené po dlhé roky. Väčšiu pozornosť však láka armáda kamenných postavičiek, ktoré sa nachádzajú v jeho blízkosti. Známe sú svojimi nevšednými výrazmi, aj keď ich vzhľad je v porovnaní s chrámom viac moderný. Odhaduje sa, že viac ako 1 200 postavičiek bolo vytesaných v rokoch 1981 až 1991 rôznymi ľuďmi, ktorí v tomto období chrám navštívili. Dnes sú postavičky zarastené machom a často sú dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú toto miesto navštíviť. 

 

Ostrov Aogashima (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov Aogashima (zdroj obrázku: canva.com)

 

Výlet helikoptérou na ostrov Aogashima

 

Sopečný ostrov Aogashima má rozlohu niečo vyše 3 km² a je domovom len 160 obyvateľov, z ktorých väčšina má rovnaké priezviská. Tento izolovaný ostrov sa nachádza neďaleko pobrežia pevninského Japonska, avšak turisti ho zvyknú obdivovať zo vzduchu, pretože je naň nádherný pohľad. Najlepším spôsobom, ako ho navštíviť, je helikoptéra, ktorá dokáže prepraviť 9 cestujúcich a jazda trvá zvyčajne 20 minút. 

 

Ruiny hradu Takeda sa nachádzajú na vrchole kopca (zdroj obrázku: canva.com)
Ruiny hradu Takeda sa nachádzajú na vrchole kopca (zdroj obrázku: canva.com)

 

Bonus: Ruiny hradu Takeda, Asago

 

Na vašom cestovateľskom zozname do Japonska určite nevynechajte ruiny hradu Takeda v meste Asago, ktoré sú považované za japonskú verziu Machu Picchu. Jeho ruiny sú tiež od roku 1943 chránené ako národné historické miesto. Tento hrad je umiestnený na vrchole hôr a väčšinu času je zahalený do mračien, ktoré mu dodávajú jedinečnú atmosféru. Zrúcanina hradu sa nachádza 60 minút chôdze od stanice Takeda na linke JR West Bantan, avšak treba sa pripraviť na poriadne strmé stúpanie. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button