KultúraCestovaniePikošky

Zábava ako z filmu. Pri návšteve Japonska nesmiete vynechať tematické parky – 2. časť

V minulom článku sme si predstavili prvú časť tých najlepších zábavných parkov v Japonsku. Tie sú obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi domácimi a často pripomínajú scény z amerických filmov. V dnešnom článku si ukážeme ďalšie parky, ktoré sa oplatí navštíviť a svojimi atrakciami vás bezpochyby zaujmú.

Legoland Japonsko

Súčasťou Legolandu je aj miniland, ktorý tvoria známe stavby z lego kociek (zdroj obrázku: flickr/Luka Zou)
Súčasťou Legolandu je aj miniland, ktorý tvoria známe stavby z lego kociek (zdroj obrázku: flickr/Luka Zou)

Ide o prvý japonský park s tematikou Lega, otvorený v roku 2017, ktorý sa nachádza v meste Nagoja v prefektúre Aiči. Tematický park sa skladá zo 7 oblastí v téme rôznych svetov lega, vrátane niekoľkých jázd a atrakcií. Miniland je miniatúrne mesto s 10 496 352 blokmi tejto populárnej stavebnice, ktoré zobrazuje niektoré z najikonickejších pamiatok krajiny, ako napríklad Tokijská stanica, chrám Kijomizu v Kjóte a hrad Nagoja. Park tiež ponúka prehliadku továrne, ktorá predstavuje výrobu lego kociek. 

Ukážka minilandu (zdroj obrázku: flickr/Luka Zou)
Ukážka minilandu (zdroj obrázku: flickr/Luka Zou)

Tokio Joypolis

Ste milovník hier alebo technický geek? Ak áno, toto je tematický park, ktorý by ste mali určite vyskúšať. Tokyo Joypolis je krytý zábavný park v oblasti Odaiba v Tokiu, ktorý prevádzkuje slávna herná spoločnosť SEGA. Park ponúka niektoré z najnovších a najmodernejších zábavných zariadení, ako napríklad Zero Latency Virtual Reality, kde účastníci navštevujú priestor so slúchadlami  a taktiež niekoľko tematických atrakcií populárnych anime a filmov, ako sú SONIC, Initial D, Transformers, Resident Evil a iné.

Hakone Kowakien Yunessun

Chcete navštíviť niektorý z japonských kúpeľov Onsen, ale hanbíte sa byť nahý okolo cudzincov? Ak vám tento tradičný zvyk v Japonsku nevyhovuje, nebojte sa, existuje riešenie. Hakone Kowakien Yunessun je zábavný park s horúcim prameňom a nachádza sa v známom stredisku Onsen, Hakone v prefektúre Kanagawa.

Netradičným je aj čokoládový kúpeľ (zdroj obrázku: flickrJAPANKURU)
Netradičným je aj čokoládový kúpeľ (zdroj obrázku: flickrJAPANKURU)

Vodný park ponúka širokú škálu termálnych kúpeľov, v ktorých sú povolené plavky. Nájdete tu napríklad kávové kúpele, vínne kúpele, vonkajšie vodné atrakcie a vyhliadkové kúpele pod holým nebom, ako aj oblasť Mori No Yu, v ktorej nie sú plavky povolené. V okolí nájdete množstvo hotelov a ubytovania, ako aj turistické zaujímavosti v oblasti Hakone.

Kúpeľ s lupeňmi ruží ma taktiež svojich fanúšikov (zdroj obrázku: flickrJAPANKURU)
Kúpeľ s lupeňmi ruží ma taktiež svojich fanúšikov (zdroj obrázku: flickrJAPANKURU)

Nagashima Spaland

Veľký zábavný park sa nachádza v meste Kuwana, v prefektúre Mie mimo mesta Nagoja. V parku je niekoľko horských dráh, vzrušujúce jazdy, atrakcie pre deti a vodný park. Je to druhý najväčší zábavný park v Japonsku po tokijskom Disneylande.

V celom parku je dominantnou atrakciou White Cyclone (zdroj obrázku: flickr/Holiday Point)
V celom parku je dominantnou atrakciou White Cyclone (zdroj obrázku: flickr/Holiday Point)

Nagashima Spaland je súčasťou rezortu Nagashima, ktorý pozostáva z piatich zábavných zariadení vrátane kvetinového parku Nabana no Sato, ktorý je veľmi známy po celom svete.

Edo Wonderland Nikko Edomura

Kultúrny tematický park predstavuje život mesta Edo Period ako mestečka počas jeho zlatej éry Genroku. Viackrát sa používal na natáčania historických televíznych drám a filmov. Medzi atrakcie v parku patria divadlá s tradičnými tematickými predstaveniami, ktoré zaručia silné kultúrne zážitky. Hostia sa môžu tiež obliecť ako postava z obdobia Edo.

História a kultúra je jednou z najatraktívnejších vecí na Japonsku. Ak sa vám páči, tento zábavný park je ideálnym miestom na návštevu, pretože nie je len zábavným, ale aj vzdelávacím miestom.

Veronika Hubinská

Mám 23 rokov, študujem žurnalistiku a okrem ázijskej kultúry sa zaujímam aj o ekológiu či zdravý životný štýl. Rada cestujem, počúvam dobrú hudbu, venujem sa literatúre a písaniu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button