CestovanieKultúra

Navštívte Busan a poznajte jeho krásy

Busan je druhým najväčším kórejským mestom a hotovým rajom pre turistov. V Kórei je známy ako Pusan a ročne ho navštívia tisíce ľudí. Čo by ste v ňom mali navštíviť?

Stačí sa rozhliadnuť

Po Soule je druhým najväčším mestom v Kórei. Mnohí ľudia ho prirovnávajú k San Franciscu. Je obľúbeným miestom turistov, ktorí do tejto oblasti prichádzajú kvôli návšteve budhistických chrámov. Tie sa častokrát nachádzajú hlboko v horách. Na svoje si tu prídu aj milovníci umenia. Nachádza sa tu niekoľko múzeí a historických budov. Vybudované tu boli moderné pivovary, horúce pramene a nákupné centrá. Ochutnať tiež môžete miestnu kuchyňu a veľa regionálnych špecialít. Známym je exotický ssiat hotteok (sladká palacinka) alebo milmyeon (pšeničné rezance v studenom hovädzom vývare).

Čo všetko sa v Busane oplatí navštíviť?

Prinášame vám zoznam niekoľkých atrakcií, ktoré by ste pri návšteve Busanu nemali vynechať.

Na prvý pohľad vás zaujmú aj farebne pomaľované budovy sakura flowers (zdroj obrázku: canva.com)
Na prvý pohľad vás zaujmú aj farebne pomaľované budovy sakura flowers (zdroj obrázku: canva.com)

Veža Busan

Vysoká veža Busan má výšku 120 metrov s krásnym výhľadom na prístav a celé mesto. Postavená bola v roku 1973. Veža slúži len ako turistická atrakcia, nie sú z nej vysielané žiadne prenosy. Turistov na jej vrchol vozia dva vysokorýchlostné výťahy. Jej základňa je prepojená s niekoľkými galériami a obchodmi so suvenírmi. 

Busan tower (zdroj obrázku: canva.com)
Busan tower (zdroj obrázku: canva.com)

Horúce pramene Cimer Spa 

Veľkolepými sú v Busane horúce pramene. Návštevníci majú možnosť kúpať sa v bujných vodách bohatých na minerály s výhľadom na oceán. V Južnej Kórei sa nachádza veľa horúcich prameňov, ale za najkrajšie sú považované práve kúpele Cimer. V prípade, že ich chcete navštíviť musíte sa ubytovať v hoteli Paradise, ale určite to stojí za to. 

Chrám Haedong Yonggung

Ukážka interiéru chrámu Haedong Yonggung (zdroj obrázku: canva.com)
Ukážka interiéru chrámu Haedong Yonggung (zdroj obrázku: canva.com)

Medzi najznámejšie chrámy patrí Haedong Yonggung. Ide o zachovalý budhistický chrám blízko pláže s výhľadom na more. Väčšina chrámov v Busane je skrytá v horách a tak má tento chrám veľmi výhodnú polohu. Patrí medzi často navštevované a turistami veľmi obľúbené. 

Rybí trh Jagalchi a Gwangbokdong

Ide o najväčší trh s rybami v Južnej Kórei. Milovníci jedla si tu určite prídu na svoje. Typickým pre trh je organizovaný chaos, hádky, vyjednávanie a konzumácia surových rýb. Navštíviť sa určite oplatí aj známu ulicu Gwangbokdong, ktorá je pastvou pre oči a ústa. Ulicu určite navštívte hladný.

Uličky Busanu sú veľmi rušné (zdroj obrázku: canva.com)
Uličky Busanu sú veľmi rušné (zdroj obrázku: canva.com)

Chrám Beomeosa 

Tento chrám sa nachádza vysoko v horách. Na vrchole chrámu je obrovská skala so zlatou studňou. Koluje o nej legenda, že nikdy nevyschne. Vraj má zvláštne magické vlastnosti, pretože v nej žije zlatá rybka, ktorá padla z neba. Je len na vás či jej budete veriť alebo nie. V okolí chrámu sa nachádza viac ako 6 000 rastlín a celý komplex tvorí niekoľko budov. 

Chrám Beomeosa (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Beomeosa (zdroj obrázku: canva.com)

Piesková pláž Haeundae 

Busan je moderné mohutné mesto a je až neuveriteľné, že sa na jeho okraji nachádza takáto pláž. Vychutnať si ju môžete najmä počas slnečných dní. Obľúbená je najmä pre nádherné západy slnka. Zo stanice Busan je 40 minút vzdialená vlakom alebo hodinu od letiska. Považovaná je za jednu z najkrajších pláží Južnej Kórei.

Pláž Haeundae v noci (zdroj obrázku: canva.com) 
Pláž Haeundae v noci (zdroj obrázku: canva.com)

Radium Art Center a galéria Kim Jae Sun

Milovníci umenia si určite zamilujú Radium Art Center. Nachádzajú sa tu všetky druhy umenia – od maľby, fotografií až po hudbu. Obľúbenou je aj galéria Kim Jae Sun, v ktorej sa nachádzajú diela súčasných kórejských maliarov. 

Miest, ktoré môžete navštíviť je samozrejme omnoho viac a je len na vás aké aktivity si pre vašu dovolenku naplánujete. V prípade, že už ste Busan navštívili napíšte nám do komentára, ktoré miesta sa vám páčili najviac. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button